Projekt FM Slovakia

Ahojte,

Volám sa Patrik, ale vo svete (nielen FM) som známy pod pseudonymom Patres10 (resp. Pa3k). Ako bývalý aktívny člen, časom moderátor a nakoniec administrátor diskusného fóra footballmanager.sk som sa jedného pekného dňa rozhodol, že to skúsim na vlastnú päsť a vytvorím si vlastný projekt. Je venovaný jednoznačne najlepšej športovej simulácii na svete, ktorá patrí zároveň aj medzi najpredávanejšie – Football Manager a tak vznikol projekt FM Slovakia.

FM Slovakia som spustil z rôznych dôvodov, ale hlavným bola nemožnosť akejkoľvek zmeny po technickej stránke daného diskusného fóra. Predsa len spravovať fórum, ktoré či už dizajnovo, či technicky, nespĺňalo predpoklady dnešných diskusných fór, ma prestalo baviť a tak som sa rozhodol, že radšej svoju námahu venujem niečomu vlastnému.

Na predchádzajúce fórum však okrem tohto nedostatku nemôžem povedať jediné krivé slovo, pretože som tam našiel veľmi veľa zanietencov ako ja, bez pomoci ktorých by ani môj projekt určite nefungoval.

Čo sa technickej stránky týka, FM Slovakia je vlastne kombináciou dvoch veľmi používaných voľných platforiem WordPress a phpbb fóra, čo samotné už naznačuje, že nebudeme ponúkať len priestor na diskusiu na našom fóre, ale na hlavnej stránke sa budeme snažiť prinášať pravidelne nové informácie formou článkov, či blogov. A keďže FM je o futbale, určite budeme aj správnym miestom pre fanúšikov „reálneho“ a nielen „simulovaného“.

Na záver by sa patrilo prezentovať nejakú víziu, ale tú dokonalo vystihuje náš slogan:

„FM Slovakia – We aim to be the best Slovak and Czech place possible for every FM enthusiast.“ 

S pozdravom

Patrik, majiteľ a admin webu.

3 thoughts on “Projekt FM Slovakia

  1. K tomu FMSK, pred rokom zhruba som dal pôvodnému adminovi stránky FMSK, že by stránku kúpili, respektíve, že by stránku financovali, nemal záujem ani o jedno ani o druhé. Nakoniec sa musel robiť nový projekt. Zaujímavé je, že pôvodnú stránku sa dalo udržať pri živote, keby niekto nebol…

    1. Tu nebol záujem zo strany prevádzkovateľa komunikovať na túto tému, nie admina FMSK. Prevádzkovateľ a majiteľ domény s nami nebol ochotný na túto tému diskutovať, preto bol založený tento projekt ako nasledovník FMSK.