u21foto

Ako sa má hrať proti outsiderovi, predviedli včera svojim starším reprezentačným kolegom mladé slovenské nádeje.  Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvládli vstup do nového kvalifikačného cyklu na majstrovstvá Európy 2015 tejto vekovej kategórie do Česka a zdolali v luxemburskom Ettelbrucku domácich rovesníkov 7:1.

galad

„Nestáva sa často, aby slovenské mužstvo vyhralo v akomkoľvek zápase v akejkoľvek kategórii takýmto rozdielom, pretože nie sme futbalová veľmoc. Samozrejme, sme radi, že hráči s nami strávili päť veľmi dobrých dní a vyústilo to do veľmi pekného výkonu a výsledku. Hráči hrali za Slovensko o život celých 90 minút,“ povedal po dueli pre RTVS tréner SR U21 Ivan Galád.

Skóre duelu otvoril už v 1. min útočník Ivan Schranz. Ten istý hráč v 14. min upravil už na 0:2. O tri minúty neskôr sa stav opäť menil, keď tretí gól Slovákov zaznamenal stredopoliar MŠK Žilina Jakub Paur a ďalší „Žilinčan“ Michal Škvarka sa v 28. min presadil z pokutového kopu. V 37. min zavŕšil hetrik aktívny Schranz a stanovil skóre prvého polčasu na skvelých 0:5.

V druhom polčase síce v 53. minúte Luxemburčania znížili, keď sa presadil Luisi, avšak to už bolo zo strany domácich všetko. Ďalšie góly mladých Slovákov pridali v 60. minúte záložník FK Ústí nad Labem Patrik Hrošovský a skóre uzavrel v 72. minúte obranca Slovana Liberec Michal Janec.

„Priznám sa, nemyslel som si, že to dopadne takto výborne. Išli sme do zápasu s rešpektom voči súperovi, ale zároveň sme si na neho verili. Odviedli sme maximum, čo sa dalo, a sme spokojní. Som rád, že som pomohol k víťazstvu tromi gólmi, a verím, že to bude pokračovať v ďalších dueloch, ktoré budú určite ťažšie,“ uviedol autor hetriku Schranz.

Luxembursko U21 – Slovensko U21 – 1:7  (0:5)

Góly: 53. Luisi – 1., 14., 37. Schranz, 18. Paur, 28. Švarka (11m), 60. Hrošovský, 72. M. Janec
ŽK: 67. Corral, 90. Dragovič – 9. L. Szabo, 38. Lásik
R: Pashaj – Cokaj, Preca (všetci Albánsko)

Luxembursko U21: Bierchen – Ricardo Delgado, Dragovič, C. de Sousa, Speller – Jans, Skrijelj (46. Bechtold), Sinani (75. R. de Sousa) – Klapp (46. Luisi), Turpel, Corral

Slovensko U21: Rusov – Pauschek, Gyömbér, Ambra (54. Hrošovský), M. Janec – Lásik, Paur – Schranz (46. K. Mészáros), Švarka, Lalkovič – L. Szabo (71. F. Oršula)

zdroj: futbalsfz.sk