MFK Košice – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Góly: 11. Sekulič
Rozhodoval: Kráľovič, Mókoš, Jenčura, Ihring, ŽK: 90.+ J. Novák – 90.+ Pečovský,
2234 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski – Korijkov, P. Kavka, Djordjevič, Sekulič – Šinglár (86. Huk), Bašista – J. Novák, Bukata, Haskič (58. Pačinda) – O. Diaby (90.+ Ostojič)
MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka (86. Paur), Škriniar, M. Králik, T. Hučko (74. P. Jurčo) – Pečovský – Káčer, Škvarka, J. Mihalík (56. Guba) – William, Jelič

Povedali po zápase:

Radoslav Látal (tréner Košíc): “Vedeli sme, že do Košíc príde dobrý súper, silný na lopte. Dali sme gól po štandardnej situácii a tie sme si aj pripravovali. V prvom polčase sme nehrali dobre, Žilina nás prevyšovala, nedostupovali sme hráčov. Prvý polčas nám nevyšiel, no v druhom sa hralo hore-dole. Najprv sme mali šancu my a potom dve Žilina. Neskôr sme už aj dobre bránili, musím sa poďakovať chlapcom, že to zvládli a získali sme tri body.”

Adrián Guľa (tréner Žiliny): “Nezachytili sme úvod zápasu. Prišli dve štandardné situácie, z ktorých jednu súper i využil. Po tomto momente sme boli lepším tímom a dostali sa do vyložených pozícii. Zlyhali sme v produktivite najmä v druhom dejstve, keď bol zápas do sedemdesiatej minúty otvorený a hralo sa vo vysokom tempe. Potom sa hra kúskovala a domáci takmer bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. V závere mal totiž šancu Jurčo, ktorú však nepremenil.”

FK Senica – FC Nitra 2:1 (0:1)

Góly: 68. L. Opiela, 81. Piroska – 3. Kostelný
Rozhodoval: Pavlík, Slyško, Poláček, Smolák, ŽK: 50. Piroska, 90.+ J. Kosorin – 41. Kutra, 48. R. Augustín, 85. Böhm,
1026 divákov

Zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Vitor Gava, Slinkin – Kóňa – M. Jirásek (65. Hiago), L. Opiela, Piroska, Kalabiška (90. Irobiso) – S. Sosa (65. J. Kosorin)
FC Nitra: Putnocký – Kolbas, Mensah (72. M. Dubeň), Kostelný, M. Husár – Špalek (54. Šmehyl), R. Augustín, Kutra (61. Kotrík), Cléber – Böhm, M. Mikuš

Povedali po zápase:

Pavel Hapal (tréner Senice): “Zápas sa pre nás nevyvíjal dobre. Už v prvom polčase sme mali gólové príležitosti, no nedokázali sme ich využiť. Povedali sme si, že v druhom polčase to zlomíme. Dnes sa ukázal charakter tímu. Stále som vnútorne cítil, že zápas otočíme. Dnes sa mi to páčilo i po hernej stránke. Hráči i na ťažkom teréne predviedli dobrý futbal.”

Ladislav Hudec (tréner Nitry): “O tom, že sme nezvládli dnešný zápas, rozhodla väčšia kvalita Senice. To si musíme priznať. V prvom polčase sme síce dali gól, no potom mali domáci tri či štyri sľubné gólové príležitosti. Naše mužstvo stále dávame len dokopy, kým Senica má konsolidovaný tím. Ak by sme bod získali, boli by sme radi. Domáci vyhrali zaslúžene.”

FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 35. E. Ujlaky, 66. Čaušič
Rozhodoval: Kružliak, Chládek, Bóllo, Borsányi, ŽK: 32. G. Straka – 82. A. Lovás,
3728 divákov

Zostavy a striedania:

FK DAC 1904 Dunajská Streda: P. Penksa – M. Turňa, Peter Majerník, Čaušič, O. Szabó – Krišto, G. Straka – E. Ujlaky, Gergel (70. Kwin), Brašeň (90.+ Matúš) – Szarka (88. Nurkovič)
MFK Ružomberok: Nikolič – L. Lupták (46. A. Lovás), Adamovič, Greššák, P. Maslo – Martin Nagy, Szöke – Almaský (62. Kotora), Zošák, Zreľák – Ďubek

Povedali po zápase:

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): “Hrali sme to, čo sme chceli a na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Musím za to mojich hráčov pochváliť. Vedeli sme, že Ružomberok dosahuje lepšie výsledky vonku ako doma a aj preto bol dôležitým momentom náš prvý gól. Prechodová fáza do útoka bola lepšia ako pred týždňom, pri našej hre nám veľmi pomohli aj diváci.”

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): “Bol to dobrý a kvalitný zápas pre divákov. Žiaľ, so zlým koncom pre nás, čo ma neteší. Škoda, že sme po našej chybe dovolili súperovi naštartovať sa. To bol rozhodujúci moment duelu. V druhom polčase sme sa pokúsili o zvrat, ale len strelami z diaľky. Keď sme dostali druhý gól, nemali sme už na to, aby sme stretnutie otočili.”

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 55. Vittek (z pok. kopu), 58. Peltier
Rozhodoval: Sedlák, Sluk R., Weiss E., Kubačka, ŽK: 58. Josimov, 78. Kladrubský, 90+ Bagi – 54. Rusov, 87. Mikovič,
5321 divákov

Zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Grendel, Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský – Peltier (80. Mészáros), Žofčák (46. Bagi), Soumah, Milinkovič (87. Hlohovský) – Vittek
FC Spartak Trnava: Rusov – Habánek, Banovič (23. Ciprys), Tóth, Grabež – Schranz, Kuračka (68. Mikovič), Procházka, Sabo – Vlasko – Vyskočil (77. Hodek)

Povedali po zápase:

Jozef Valovič (tréner Slovana): “V prvom polčase sme chceli diktovať tempo zápasu a získať územnú prevahu. Lopta chlapcom aj vplyvom vetra utekala, nevedeli zakombinovať. Prvý polčas bol preto skôr opatrný, Trnava si držala svoje pozície. V prestávke sme hráčom dohovorili, tí začali vyhrávať osobné súboje a v tvrdosti sa vyrovnali súperovi. Za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili. Moja vďaka patrí divákom, našim aj trnavským, ktorí futbalu rozumejú a v tomto veternom počasí si našli cestu na štadión.”

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): “Pripravovali sme sa poctivo na tento zápas, chceli sme hrať na kontry a získať na Slovane nejaký bod. Dobre sme do stretnutia vstúpili a v prvom polčase sme Slovan do ničoho nepustili. Podľa môjho názoru však Slovan nepotrebuje pomoc rozhodcu, pretože má svoju kvalitu. Ja som ti videl jednoznačne, Milinkovič urobil dva kroky a až potom spadol, rozhodca mu na to ‘naletel’ a odpískal penaltu. Chlapcov tento moment rozhádzal. Škoda zlého počasia, vietor ubližoval futbalu.”

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 82. Bero, 86. Baéz, 90. Hajradinovič – 36. Chrien
Rozhodovali: Straka, Vorel, Ádám, Očenáš, ŽK: 71. Kleščík – 37. Rejdovian, 60. Savič, 62. Považanec,
2562 divákov

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek – Baéz (90. Ďuriška) – Mondek, Mišák (81. Bero), Jairo (64. Hajradinovič), Simon – Malec
FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira – Ľupták – Kliment, Chrien (69. Plavšič), Považanec, Savič – Rejdovian (61. Slančík), Peňaška

Povedali po zápase:

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): “Veľmi sme chceli vyhrať. Prvý polčas tomu ale nenasvedčoval. Chýbala nám ľahkosť a viazla kombinácia. Chalani makali do konca zápasu a verili, že to môžeme otočiť. Po prestávke sme ožili, rýchlejšie pracovali s loptou a mali sme aj šťastie. Myslím si, že sme dali pekné góly. Chalanom patrí za výkon a nezlomnosť pochvala.”

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): “Futbal nám v závere ukázal smutnú tvár a ukázala sa naša neskúsenosť. Zápas sme mali dobre rozbehnutý, potrebovali sme však druhý gól, aby sa zápas zlomil. V závere prišiel trest a domáci zápas otočili. Bohužiaľ, bývajú aj také zápasy…”

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce
1.4.2014 o 19:00

Góly:
Rozhodovali: Ježík, Benko, Brendza, Vlk, ŽK: –
x divákov

Zostavy a striedania:

Spartak Myjava:
FC ViOn Zlaté Moravce:

Povedali po zápase:

Radúz Dorňák (tréner Myjavy):

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec):

Zhrnutie 21. kola si môžete pozrieť aj v relácii RTVS – Odpískané

Bratislava, 18.3.2014

autor: Patres10

zdroj: futbalnet, stránky klubov

Pridaj komentár