MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 4. Slančík
Rozhodoval: Weiss R., Slyško, Benko, Weiss E.,
ŽK: 49. P. Maslo, 90.+ Adamovič – 14. Chrien, 23. B. Ľupták, 68. Kliment,
1803 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: Kováč – L. Lupták, Kružliak, Adamovič, Maslo – Zošák (46. Almaský, 78. Kotora), Nagy – Zreľák, Ďubek, Lovás (23. Bartoš) – Serečin

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Podstavek – B. Lupták – Kliment, Chrien (76. Rejdovian), Považanec, Peňaška, Střihavka (65. Plavšič) – Slančík (90.+ Šovčík)

Povedali po zápase:

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): “Chceli sme hrať lepšie, zápas nám po žiadnej stránke nevyšiel. Očakávanie od tohto stretnutia sme nesplnili a súhlasím, že víťazstvo hostí mohlo byť vyššie. Takže aj trošku šťastie stálo pri nás. Bystrica hrala veľmi koncentrovane smerom dozadu, bola lepšia v osobných súbojoch, aj celkove vyzerala lepšie na ihrisku ako my.”

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): “Mne sa zápas hodnotí s dobrými pocitmi. Podali sme veľmi dobrý výkon, boli sme lepším tímom a vytvorili sme si množstvo šancí. Výsledok ani neodzrkadľuje dianie na ihrisku, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Slančík po zdravotných problémoch bol opäť taký, akého ho chceme.”

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Góly: 55. Milinkovič
Rozhodoval: Vlk, Brendza, Hrčka D., Lieskovský,
ŽK: 59. Čögley, 82. Baéz – 40. Grendel, L. Peltier, 76. D. Perniš, 88. Soumah,
4467 divákov

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Volešák – Čögley (83. Bero), Rodríguez da Silva, Kleščík, Madu – Hajradinovič, Baéz, Holúbek, Mondek (65. Mišák) – T. Malec, Moses Simon
ŠK Slovan Bratislava: D. Perniš – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec – Bagi – Grendel (90.+ Hudák), Soumah (88. Halenár), Milinkovič – L. Peltier (81. K. Mészáros), Vittek

Povedali po zápase:

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): “Chcel by som sa v prvom rade poďakovať hráčom za predvedený výkon a obecenstvu, ktoré pri nás stálo. Pre hráčov je odmenou to, že diváci po zápase vstali a tlieskali. My si pôjdeme svojou cestou a jeden takýto zápas nás nerozladí.”

Jozef Valovič (tréner Slovana): “Podali sme zodpovedný a disciplinovaný výkon, dali sme jeden gól a ten bol trojbodový. Druhý polčas sme hru mali pod kontrolou, súpera sme do ničoho nepustili. Ukázala sa naša vyzretosť. Súper nemal čo stratiť, otvoril hru, snažil sa nás prečíslovať. Zápas sa skončil našim víťazstvom, za čo sme radi.”

MFK Košice – FC Nitra 1:0 (0:0)

Góly: 58. Haskič
Rozhodoval: Matúš, Kubačka, Hancko, Šuniar,
ŽK: 32. J. Novák, 63. O. Diaby, 68. Korijkov – 56. Kolbas, 63. Kostelný, 89. Forbs,
1822 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski – Korijkov, Sekulič, Bašista, Ostojič – Viazanko, Bukata, Diaby (90. Huk), Pačinda (77. Dordevič) – Novák, Haskič (71. Skvašík)
FC Nitra: Putnocký – Pillár, Husár, Kolbas, Harbuľák (63. Boszorád) – Nascimento, Šmehyl, Augustín (85. Čery), Kutra (69. Forbs) – Kostelný, Böhm

Povedali po zápase:

Radoslav Látal (tréner Košíc): “Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a čo najskôr streliť gól. Prvý polčas nám však nevyšiel, nehrali sme v ňom dobre. Pred druhým dejstvom sme si povedali, že musíme hrať nátlakovo. Nitra bola ťažkým súperom a som rád za zisk troch bodov.”

Ladislav Hudec (tréner Nitry): “Hráme o záchranu a chceli sme bodovať. Šancu na zisk bodov sme si však premrhali v prvom polčase. Mali sme v ňom aj brejky, ktoré sme mali využiť. Chýbali nám zranený Mikuš i Špalek, ktorý ochorel. Sú to mladí hráči, no pre nás dôležití. V druhom polčase sa ukázala technická kvalita hráčov Košíc. V prvom polčase sme mali dať gól a naša šanca na zisk bodov by bola väčšia.”

FK Senica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (2:3)

Góly: 12. Irobiso, 38. Hiago, 79. Piroska – 22. Gergel, 27. a 43. Szarka
Rozhodoval: Valášek, Sluk R., Roszbeck, Mojsej,
ŽK: 20. L. Opiela, 67. Chvátal – 44. Krišto, 88. Klabník, 90.+ O. Szabó, ČK: 86. L. Opiela po 2. ŽK za faul – 49. Szarka za faul,
1728 divákov

Zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla – Cristovam, P. Pavlík, Vitor Gava, Slinkin (85. R. Mazáň) – T. Kóňa (49. Chvátal) – Hiago, L. Opiela, Kalabiška (63. Kosorin) – Piroska – Irobiso
FK DAC 1904 Dunajská Streda: P. Penksa – M. Turňa, Klabník, Peter Majerník, O. Szabó – Krišto (66. Kwin), G. Straka – E. Ujlaky (89. R. Valenta), Gergel (64. Matúš), Brašeň – Szarka

Povedali po zápase:

Pavel Hapal (tréner Senice): “Na srdci mám toho veľmi veľa. Je mi veľmi ľúto Tomáša Kóňu, čo sa mu stalo. Slovenský reprezentant a vynikajúci futbalista možno dnes prišiel o zvyšok svojej kariéry. Ak v tom tréner hostí nevidel úmysel, tak je mi ľúto aj jeho. Takéto zákroky na ihrisko nepatria. Takto si ničiť svojich vlastných futbalistov, reprezentantov. Szarka mu tú nohu zlomil úmyselne. Je mi z toho zle, hodnotiť nemám viac čo.”

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): “Do zápasu sme vstúpili dobre. Odohrali sme výborný prvý polčas. Dvakrát sa domáci dokázali vrátiť do zápasu, nakoniec sme odchádzali do kabín s jednogólovým vedením. Bohužiaľ, v druhom polčase sa stalo to, čo sa stalo. Za zákrok Szarku sa ospravedlňujem. V jeho zákroku určite úmysel nebol. Prajem Tomášovi skoré uzdravenie.”

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 30. Sabo, 58. Kuzma, 81. Hodek
Rozhodovali: Samotný, Somoláni T., Poláček, Piatka,
ŽK: 51. Marček, 69. Kosík, 73. Častulín – 51. M. Vyskočil,
2561 divákov

Zostavy a striedania:

Spartak Myjava: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Šulek – Oršula (67. Urgela), T. Bruško (46. Duga), Marček, Pekár (85. Kováč), Daniel – Kosík
FC Spartak Trnava: Rusov – Sabo, Čarnota, Grabež, Janečka – Procházka, Tóth, Kuzma, Vlasko (83. Mikovič) – Schranz (81. Chovanec), Vyskočil (75. Hodek)

Povedali po zápase:

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): “My sme si boli vedomí, že nastupujeme do extrémne ťažkého zápasu, pretože v priebehu týždňa už to bol náš tretí zápas. Vedeli sme, že sme v určitej nevýhode voči Trnave v tom zmysle, že Trnave sa predtým podarili dva výsledky, bola psychicky hore. Nám sa naopak posledné dva zápasy nevydarili, navyše sa trápime v koncovke, takže sme to chceli dnes odčiniť. Bolo vidno, že hráči Trnavy majú lepší pohyb, boli čipernejší na lopte, čo nám robilo dosť veľký problém. Opäť sa ukázalo, že v posledných zápasoch sú našim najväčším nepriateľom konštrukcie brán. So zápasom sa dalo ešte niečo urobiť, keď sme urobili prvé striedanie a preskupili hráčov z ľavej strany do pravej. Lenže sme nevyužili Šulekovu šancu, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V 1. polčase za ešte relatívne priaznivého stavu mal šancu ešte Kosík hlavou. Trápime sa v koncovke, musíme s tým niečo robiť aj v tréningovom procese.”

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): “Veľmi sme túžili dnes na Myjave vyhrať, pretože bilancia nebola lichotivá. Sú tu veľmi dobré vzťahy medzi majiteľmi, takže my sme museli dať aj pánovi majiteľovi darček a sme radi, že sa nám to podarilo a že víťazstvo chlapci venujú jemu. Chceme vyhrať každý zápas a dnes to vyšlo. Poctivo sme sa pripravili na Myjavu, eliminovali sme ich silné zbrane, rýchlu prechodovú fázu a štandardné situácie. Naopak, vedeli sme, kde majú slabiny. Po prvom góle Erika Saba z nás spadla zviazanosť. Myslím, že druhý polčas sme dominovali. Zaslúžene sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom, pretože podali dobrý, kolektívny výkon.”

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Góly: 37. Mihálik
Rozhodovali: Smolák , Balko, Jenčura, Straka,
ŽK: 77. Káčer – 26. Charizopulos, 77. M. Pintér,
2355 divákov

Zostavy a striedania:

MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Pečovský, Mihálik – Lupčo (87. Hučko) – Guba (58. P. Jurčo), Káčer, Škvarka (70. Paur), Jelič – William
FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pintér, Chrappan, Chren – Mazan (46. Candrák) – Orávik, Babic (84. Majerník), Charizopulos, Pribula – Szabó (61. Hadžič)

Povedali po zápase:

Adrián Guľa (tréner Žiliny): “Mali sme pred sebou náročný zápas, štyri mesiace sme nehrali na vlastnom trávniku. Aj to sa podpísalo pod dnešný výkon. Dali sme gól, neinkasovali sme a chalani skoro zbúrali kabínu. Nedali sme gól na 2:0 a do konca sme tŕpli, lebo výsledok sme potrebovali ako soľ. Nazval by som tento zápas takým prvým milovaním, vybuchlo to, užili sme si to a budeme hladní po ďalšom milovaní.”

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): “Išli sme do zápasu s cieľom využiť žilinskú negatívnu sériu, ale náš výkon nemal potrebné parametre na úspech. V prvom polčase sme kazili najmä v prechodovej fáze, bolo z toho veľa behania bez lopty, únava a chyby. Gól padol po tom, čo sme nevedeli vyviezť loptu z vlastnej šestnástky. V druhom polčase sme s výsledkom chceli niečo urobiť, mali sme dve dobré šance, mali ich aj domáci, ale nám chýbali k dobrému výsledku možno 3 či 4 lepšie individuálne výkony.”

Zhrnutie 25. kola si môžete pozrieť aj v relácii RTVS – Odpískané

Bratislava, 16.4.2014

autor: Patres10

zdroj: futbalnet, stránky klubov

Pridaj komentár