ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Góly: 38. Š. Pekár
Rozhodoval: Leško, Ádám, Mikulaj, Prešinský,
ŽK: 80. Gorosito (Slovan),
1525 divákov

Zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: D. Perniš – Josimov, Gorosito, Niňaj, Vrablec (46. Halenár) – Grendel (30. Bagi), I. Žofčák, Milinkovič, Soumah – L. Peltier, Vittek (39. K. Mészáros)

Spartak Myjava: T. Belic – Siva, Častulín, Černáček, Kumančík – T. Marček, P. Šulek (90.+ Neoveský) – E. Daniel (89. F. Oršula), Bilovský, Š. Pekár – Kosík (85. Urgela)

Povedali po zápase:

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava): “Musím Myjavu pochváliť za taktický výkon. Čakali sme, že bude hrať zo zabezpečenej obrany, že prehustí priestor. Ale počítali sme aj s tým, že si vytvoríme šance a tie aj premeníme. K futbalu patria aj prehry, ale nemožno ich bagatelizovať, musíme ich brať vážne. Z tejto prehry vyvodíme ďalšie dôsledky. No v prvom rade si hráči musia uvedomiť, že sú lídrom tabuľky a musia hrať doma inak. Dnes sme neukázali divákom nič.”

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): “Každé mužstvo sa na každý najbližší zápas pripravuje čo najzodpovednejšie. My sme sa pripravovali s o to väčším motívom, že sme vedeli, že hráme proti lídrovi tabuľky a predpokladali sme, aký bude mať stretnutie priebeh. Chceli sme vychádzať predovšetkým zo zabezpečenej obrany s možnosťou rýchlych protiútokov, prípadne s využitím štandardných situácií. Nechceli sme dať šancu rýchlonohým hráčom súpera, pustiť ich do pokutového úzenmia a tam urobiť chybu. Tento taktický zámer sa nám daril. Aj preto, že u Slovana došlo k rýchlejšiemu striedaniu hráčov.”

FC Spartak Trnava – MFK Košice 1:0 (1:0)

Góly: 32. J. Chovanec
Rozhodoval: Hrčka P., Slyško, Bóllo, Vlk,
ŽK: 34. Grabež, 49. P. Čarnota – 6. Haskič,
2986 divákov

Zostavy a striedania:

FC Spartak Trnava: Rusov – Martin Tóth, P. Čarnota, Janečka, Grabež – K. Kuzma – J. Chovanec (89. Kuračka), R. Procházka, Vlasko (79. Michal Gašparík), E. Sabo – M. Vyskočil (62. Mikovič)
MFK Košice: Ružinský – Ostojič, P. Kavka, T. Huk, Mikuláš Tóth (82. Bukata) – Bašista (75. Pačinda) – L. Urban, Skvašík, Gáll (70. T. Kubík), L. Djordjevič – Haskič

Povedali po zápase:

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): “Chlapci pred stretnutím pozitívne vnímali jarné výsledky Košíc a ich postup z deviateho na tretie miesto. Košičania aj v omladenej zostave dokázali, že majú dobré mužstvo. My máme stále problém hrať do plnej obrany, čo sa v zápase ukázalo. Dali sme v prvom polčase gól, ktorý rozhodol o výsledku a získali sme dôležité tri body.”

Radoslav Látal (tréner MFK Košice): “Do Trnavy sme prišli s obmenenou zostavou, šetrili sme hráčov na odvetu semifinále Slovenského pohára. Aj s omladeným kádrom sme hrali náš obvyklý systém. Trnavčania nám v prvom polčase robili problémy a inkasovali sme gól. V tom druhom sme chceli hrať dobre zo zabezpečenej obrany, vytvorili sme si dve stopercentné šance, a preto si myslím, že sme dnes stratili v Trnave bod.”

FC Nitra – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 21. a 58. Pillár, 74. Mikuš – 59. Kotora
Rozhodoval: Chmura, Chládek, Petríček, Marhefka,
ŽK: 60. Špalek – 61. Ďubek, 89. Nosek,
1030 divákov

Zostavy a striedania:

FC Nitra: Putnocký – Kolbas, Kostelný, Pillár, Husár – Augustín – Šmehyl, Špalek (67. Kutra – 78. Boszorád), Kleber – Mikuš (86. Harbuľák), Böhm
MFK Ružomberok: Kováč (18. Nikolič) – Nosek, Kružliak, Adamovič, P. Maslo – Nagy – Kotora, Bartoš (79. Serečin), Ďubek, Zreľák – Tawamba

Povedali po zápase:

Ladislav Hudec (tréner Nitry): “Keďže nám nič iné neostávalo, bojovali sme zo všetkých síl. Vypracovali sme si veľa šancí a dať tri góly Ružomberku je dobrý počin. Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu.”

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): “Do zápasu sme vstúpili aktívne, ako sme aj chceli. Vypracovali sme si nejaké šance, bohužiaľ, to bolo z našej strany všetko. Následne sme podali zbabelý výkon, domáci nás predčili a zaslúžene zvíťazili.”

FK Senica – AS Trenčín 2:1 (0:0)

Góly: 80. a 86. Piroska (oba z pok. kopu) – 90. P. Mišák
Rozhodoval: Michlian, Weiss E., Lieskovský, Bednár ,
ŽK: 59. D. Ventúra – 78. Madu, ČK: 86. Ďuriška (Trenčín),
2044 divákov

Zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla – Cristovam, P. Pavlík, Vitor Gava, Mazáň – S. Mráz (62. Kosorin) – Hiago (90. Ferenčík), D. Ventúra, Kalabiška – Piroska – Irobiso
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, P. Mišák, Moses Simon – Ďuriška, Baéz, Holúbek, Mondek (71. Malec) – Jairo (82. Bero), Madu

Povedali po zápase:

Pavel Hapal (tréner Senice): “Som spokojný s výsledkom. Po neúspešných výsledkoch a množstve inkasovaných gólov sme konečne vyhrali. Mrzí ma len inkasovaný gól v závere. Museli sme improvizovať so zostavou. Vypadli nám niektorí zranení či vykartovaní hráči. O to viac si víťazstvo vážim. Prvý polčas Trenčín síce kombinoval, bol silný na lopte, no nám fungovalo to, čo pred tým nie – defenzíva. V druhom polčase sme boli aktívnejší. Hrali sme dopredu, i pred gólmi sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Pokutové kopy boli jasné. S víťazstvom som veľmi spokojný.”

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): “Mali sme dobrý vstup do zápasu. Hrali sme našu hru, kombinovali sme. Vypracovali sme si dve sľubné šance. Domácich sme okrem jednej pološance do ničoho nepustili. Po zmene strán sme po desiatich minútach z nepochopiteľných príčin prestali hrať. Kopili sme chyby. Začali sme nakopávať lopty, neviem, čo sa stalo.”

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Góly: 8. O. Szabó (z pok. kopu)
Rozhodovali: Sedlák, Benko, Bobko, Fajčík,
ŽK: 16. Peter Majerník, 21. Nurkovič, 67. Krišto – 7. Pavlenda,
4513 divákov

Zostavy a striedania:

FK DAC 1904 Dunajská Streda: P. Penksa – M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, O. Szabó – Krišto (83. Kwin), G. Straka – E. Ujlaky, Gergel, Brašeň (90.+ R. Valenta) – Nurkovič (62. Matúš)
FC ViOn Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, M. Pintér, Chrappan, Chren – Bolinha – Pribula (88. L. Žák), Orávik, M. Babic, L. Kováč (71. Candrák) – L. Szabó (71. Mazan)

Povedali po zápase:

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): “Od začiatku sme čakali, s čím príde súper, ale postupne sme prevzali iniciatívu. Škoda, že sme v prvom polčase ešte nezvýšili skóre, šance sme na to mali. S výsledkom som však spokojný.”

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): “Mali sme územnú prevahu a hrali sme dobre aj po kombinačnej stránke. Viazla nám len finálna fáza, a preto sme boli v pokutovom území súpera bezzubí. To bol dnes náš najväčší problém.”

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:1 (1:1)

Góly: 23. Střihavka, 67. Slančík, 70. Považanec, 85. Rejdovian – 42. Jurčo z pok. kopu
Rozhodovali: Ježík, Žákech, Jankovič, Hrčka,
ŽK: 62. B. Ľupták (B. Bystrica),
1340 divákov

Zostavy a striedania:

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – S. Savič, Podstavek, P. Vajda, Nosko – Považanec, Chrien (61. Plavsič), Kliment, B. Ľupták – Střihavka (84. Rejdovian), Slančík (89. Šovčík)
MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Pečovský, J. Mihalík – Škvarka, Káčer, Lupčo (77. Guba) – Jelič (77. Hučko), William, Pavol Jurčo

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): “Dnešné víťazstvo je absolútne zaslúžené, hrali sme na góly, boli sme kolmí, rýchli, dostávali sme sa do šancí, premenili sme ich, niektoré aj nie. Podľa mňa sme zápas vyhrali od prvej minúty do poslednej, bolo vidieť nasadenie, ochotu pobiť sa o výsledok a primerane sme si ho v závere aj užili.”

Adrián Guľa (tréner Žiliny): “Do 70. minúty to bol v podstate vyrovnaný a otvorený zápas, no od toho momentu, keď sme naivnou chybou v rozohrávke súperovi umožnili ísť do vedenia, sme zníženou bojovnosťou a sčasti aj charakterom zápas zabalili a súper si ho v závere užil. My takýmto spôsobom ako sme sa ku hre od 70. minúty postavili nemôžeme hájiť farby Žiliny.”

Zhrnutie 26. kola si môžete pozrieť aj v relácii RTVS – Odpískané

Bratislava, 16.4.2014

autor: Patres10

zdroj: futbalnet, stránky klubov

Pridaj komentár