Pre tých, ktorí to ešte nezachytili.

Grafické prídavky (tvorené aj nami) sú častokrát úplným alebo čiastkovým vlastníctvom klubov alebo ich majiteľov. V uplynulých dňoch sa odohral presne ten scenár, na ktorý sme upozornili koncom minulej sezóny, kedy prišla do platnosti smernica Európskej únie o autorskom práve na digitálnom jednotnom trhu.

Už vtedy sme sa snažili rozpútať diskusiu či a ako pokračovať v našej tvorbe ďalej. Nakoniec sme sa rozhodli podstúpiť tento risk a spustili tvorbu grafických prídavkov aj pre novú sezónu.

Avšak naše zle predtuchy sa naplnili a jeden z najznámejších klubov z Anglicka si oprávnene nárokoval stiahnutie ich autorskými právami chráneného obsahu z najväčšej fanúšikovskej stránky k Football Manager, kde sme šírili naše prídavky pre svetovú komunitu aj my (ich vyhlásenie v tu).

Preto sme sa v rámci komunity rozhodli s okamžitou platnosťou pozastaviť tvorbu grafických prídavkov a postupne stiahnuť všetky doposiaľ vydané, na ktoré nemáme povolenie od ich vlastníka, resp. sú chránené ochrannou známkou.

Týmto samozrejme nekončíme. Už pracujeme na alternatívnom riešení ako vám môcť aj naďalej poskytovať to, čo nás za tie roky preslávilo.

PS: ak je vo vašich radoch nejaký právnik, ktorý by nám vedel poskytnúť právne poradenstvo (ideálne pro bono) so znalosťou problematiky autorských práv, budeme nesmierne radi, ak nás kontaktujte.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.