Mladí futbalisti FC Nitra prehrali v šestnásťfinále play off UEFA Youth League na “domácej pôde” (zápas sa odohral v Zlatých Moravciach) s favorizovaným Feyenoordom Rotterdam 2:3, keď rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte riadneho hracieho času. Od play-off sa hrá vyraďovacím spôsobom na jeden duel, v prípade remízy po 90 minútach nasleduje bez predĺženia rozstrel z 11 m.

Holanďania boli počas stretnutia aktívnejší, zverenci trénera Martina Babineca bojovní a najmä v úvodnej štyridsaťpäťminútovke efektívni. V 20. min otvoril skóre 17-ročný stredopoliar s tureckými koreňmi Orkun Kökcü. Nitrania ešte v prvom polčase odpovedali dvoma zásahmi útočníka Mareka Fábryho: 19-ročný zakončovateľ najskôr v 32. min prekonal hosťujúceho brankára strelou k vzdialenejšej žrdi, v 43. min sa presadil hlavičkou.

Hostia zmazali manko v 71. min, keď druhýkrát skóroval Kökcü. O triumfe a postupe Feyenoordu rozhodol po rohovom kope v 90. min čoskoro 17-ročný záložník Wouter Burger (nar. 16. februára 2001). Súboj odohrali na štadióne v Zlatých Moravciach, nakoľko v Nitre prebieha rekonštrukcia štadióna.

Martin Babinec (tréner Nitry U19):

Mládežnícka Liga majstrov je rozdelená na dve časti. V majstrovskej čati účinkovalo 32 šampiónov. Po dvoch odohraných predkolách zostalo v hre osem tímov; jedným z nich aj slovenský šampión FC Nitra. Náš domáci majster v 1. predkole zdolal macedónsky klub Škendija Tetovo (1:0 doma, 1:1 vonku) a v 2. predkole bieloruský Šachťor Soligorsk (0:2 vonku, 3:0 doma). V skupinovej fáze bolo 32 dorasteneckých mužstiev tých klubov, ktoré štartujú aj v seniorskej LM.

Osem víťazov skupín preniklo do jarného osemfinále. Zvyšné osem osemfinalistov vzišlo z utorkových a stredajších súbojov tohtotýždňového play-off, v ktorých si merajú sily tímy z druhých priečok skupinovej fázy a osem najlepších po predkolách majstrovskej časti. Spojil ich decembrový žreb vo švajčiarskom Nyone a účastníci z majstrovskej časti, teda aj Nitra, mali garantovanú výhodu domáceho prostredia.

Žreb osemfinále (zápasy 20. a 21. 2., pozn.) sa uskutoční v piatok 9.2.2018 o 13.00 h a víťazov play-off súbojov spojí s oktetom víťazov základných skupín – tými sú FC Barcelona, FC Bazilej, Bayern Mníchov, FC Chelsea, FC Liverpool, Manchester City, FC Porto a Tottenham Hotspur. Finále mládežníckej LM 2017/2018 je na programe 23. apríla na štadióne Colovray v Nyone. V uplynulej sezóne triumfoval rakúsky Red Bull Salzburg, vo finále prekonal portugalskú Benficu Lisabon 2:1.

V sezóne 2015/2016 zažilo Slovensko v mládežníckej LM premiéru zásluhou účinkovania FK Senica. Mužstvo zo Záhoria v úvodnom predkole tesne nestačilo na rovesníkov z FC Turín (0:0 doma, 1:2 vonku). V minuloročnej edícii sa v tejto súťaži predstavil FC Nitra a v úvodnom predkole bol nad jeho sily španielsky FC Málaga (2:3 doma, 0:5 vonku).