Alen-Halilovic

V chorvátskej reprezentácii debutoval v pondelkovom (10.6.2013) medzištátnom prípravnom stretnutí proti Portugalsku iba šestnásťročný supertalent, alebo ako my, hráči Football Managera týchto hráčov označujeme, wonderkid a stal sa najmladším hráčom v histórii seniorského A-tímu Chorvátska. Rovnaký honor si vyslúžil aj v rámci najvyššej chorvátskej súťaže v nedávno skončenej sezóne 2012/2013 v drese svojho zamestnávateľa Dinama Záhreb. Ide o ofenzívneho záložníka s dátumom narodenia 16. jún 1996 Alena Halilovića.

Možno to nebude dlho trvať a zmení dres. Podľa talianskej tlače za neho AC Miláno ponúka pätnásť miliónov eur. Päť ihneď a po sezóne zvyšných desať. Ale záujem má aj Chelsea, Real, Arsenal, PSG alebo Bayern.

Mladík má na svojom konte osemnásť zápasov v chorvátskej lige, v ktorých dal dva góly, a trikrát naskočil aj do lukratívne Ligy majstrov. Stal sa druhým najmladším hráčom v histórii súťaže. Halilovicovi bolo iba šestnásť rokov a 129 dní.

Futbalové gény zdedil po otcovi, Sejadovi Halilovicovi, ktorý reprezentoval Chorvátsko a neskôr Bosnu a Hercegovinu. Väčšinu svojej kariéry strávil v Chorvátsku (vtedy ešte aj za čias Juhoslávie) a v Turecku.

Ale keďže sme stránka hlavne o FM, poďme sa na tento chorvátsky supertalent pozrieť po stránkach, ktoré nás manažérov zaujímajú: Alen_Halilovic

Meno: Alen Halilović

Vek: 16

Pozícia: AMC/AMR

Klub: Dinamo Zagreb

Národnosť: Chorvát

Hodnota: 600.000 libier

Približná cena pri prestupe: 1.200.000 libier (patch 13.3)

Profil Alena Halilovića pri spustení hry s patchom 13.3:

alen-halilovic-fm-2013-initial-profile_1.2

Scouting report od Cagigaa z Arsenal FC:

alen-halilovic-fm-2013-scout-report

Alen Halilović, 22 rokov (rok 2019)

alen-halilovic-fm-2013-future-profile

alen-halilovic-fm-2013-career-stats

Tento FM 2013 profil Alena Halilovića ukazuje veľmi jasne jeho talent. Hráča, ktorý by sa mohol vyvinúť v prvotriedneho ofenzívneho stredopoliara. Už vo veku iba 16 rokov je celkom dobrý  a najlepšie na tom je, že ho môžete dostať skoro za bagateľ (približne 1.200.000 libier),  čo je naozaj výhodné vzhľadom k jeho talentu. Avšak, ak vediete anglický klub, budete mať trochu problém, pretože je nepravdepodobné, že by získal ihneď pracovné povolenie, čiže budete možno musieť počkať až do júla 2013, kedy Chorvátsko vstúpi do Európskej únie.

V tejto testovacej simulácii bol podpísaný Liverpoolom zadarmo, po vypršaní jeho zmluvy v roku 2015, ale Reds si s týmto talentom nepočínali príliš dobre. Mali ho radšej poslal na hosťovanie a podporiť tak jeho vývoj. Ale aj napriek tomu, že mal malý, resp.   žiadny priestor v prvom tíme, sa až do simulovaného roku 2019 stále vyvíja celkom dobre. Jeho technika je veľmi dobrá a rýchlosť nie je tiež na zahodenie.

Jednoznačným záverom z tohoto všetkého je kúpiť čo najskôr! Ak mu doprajete priestor v prvom tíme, môže sa stať z wonderkidu superstár.

Odporúčanie nákupu: 10/10

1 COMMENT

  1. Na svoj vek ma urcite super atributy a aj cena, za ktoru ho mozno ziskat je velmi prijatelna. No ako vidiet aj zo screenshotov, urcite potrebuje cas a v top time asi tazko dostane hned vacsi priestor na zlepsenie. Mozno by bolo zaujimave sledovat jeho vyvoj v slabsom time, kde by toho nahral podstatne viac. Nicmenej na tom, ak hrac nastupi za seniorsku reprezentaciu uz v 16 rokoch, tak to svedci o mimoriadnom talente.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.