aaa

Veľa manažérov zabúda alebo nevie, podľa akého kľúča vyberať zamestnancov, ktorí mu budú pomáhať pri vedení klubu. Niektorí z nás si radšej plánujú všetko sami. Nič proti, ale každý fungujúci klub potrebuje okrem skvelého manažéra vo vašej osobe aj ľudí v pozadí, ktorí vám s vedením mužstva pomôžu minimálne pri tréningu. Poďme sa preto pozrieť na to, ktoré atribúty sú pre jednotlivé posty potrebné.

Asistent manažéra:

Pri prijímaní svojho asistenta by ste sa mali pozrieť predovšetkým na tri atribúty, ktoré sú nezbytné pre túto pozíciu – Odhodlanie, Disciplína a Motivácia (tieto atribúty sú dôležité aj pre ostatných trénerov). Ak sa nebude zapájať do tréningového procesu, sú tieto atribúty najhlavnejšie.

Ak vám má váš asistent pomáhať aj s taktikou alebo nastavením inštrukcií proti súperovi, čiže jednotlivých pokynov ako proti jednotlivým súperovým hráčom, potom sa treba zamerať aj na atribúty Taktické znalosti a Posúdením aktuálnej schopnosti.

Samozrejmosťou je aj schopnosť Prispôsobivosť, ak sa jedná o asistenta z inej krajiny, ktorý o vašej krajne nemá skoro žiadne, resp. žiadne znalosti.

Tréneri:

Tréneri. Snáď najdôležitejšia skupinka zamestnancov vo vašej partii. Sú to práve oni, ktorí vám pomáhajú zdokonalovať vaše mužstvo vo všetkých stránkach hry. Rozdeľujú sa do dvoch častí. Trénerov a Trénerov juniorov. Prvá skupina trénuje všetkých hráčov vo vašom klube a druhá (ako už jej označenie naznačuje) sa sústreďuje len na trénovanie vašej akadémie, v hre často označenej U-19. Jediný rozdiel v atribútoch pre daných trénerov je ten, že tréneri juniorky musia mať aj vysoký atribút Práca s juniormi, aby svoje znalosti dokázali dostatočne kvalitne odovzdávať vašim mladíkom a tréneri A (resp. B – rezervy) mužstva zasa atribút Vedenie.

Tréner fyzičky:

Pri hľadaní dokonalého trénera fyzičky pre váš tím, by ste sa mali sústrediť na tieto štyri hlavné atribúty – Trénovania fyzičky, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner fyzičky.

Tréner taktiky:

Ako už názov napovedá, tréner taktiky sa bude starať o pripravenosť vašich hráčov po taktickej stránke. Pre trénera taktiky sú hlavné tieto atribúty – Taktika, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner.

Tréner techniky pre ovládanie lopty:

Tento tréner techniky má za úlohu naučiť vašich hráčov ovládať loptu, čiže jej vedenie, technické finesy, ktoré na ihrisku dokážu predvádzať. Pre trénera techniky sú hlavné tieto atribúty – Technika, Psychika, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner.

Tréner útoku:

Tréner útoku má za úlohu naučiť vašich hráčov útočiť, čiže všetko spojené s ofenzívnou stránkou vašej hry. Pre trénera útoku sú hlavné tieto atribúty – Útok, Taktika, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner.

Tréner obrany:

Tréner obrany je presný protipól predchádzajúceho trénera útoku a má za úlohu pripraviť váš tím a hráčov po defenzívnej stránke. Pre trénera obrany sú hlavné tieto atribúty – Obrana, Taktika, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner.

Tréner techniky pre streľbu:

Tento tréner techniky pre streľbu má za úlohu naučiť vašich hráčov ako správne strieľať na bránku súpera ale nielen to. Pre trénera streľby sú hlavné tieto atribúty – Technika, Útok, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner.

Tréner brankárov:

Tréner brankárov, ako už názov napovedá, trénuje len vašich brankárov v chytaní a zastavovaní striel, ktoré na neho prejdu cez vašu obranu. Pre trénera brankárov sú hlavné tieto atribúty – Brankári, Odhodlanie, Disciplína a Motivácia. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Tréner brankárov.

Scouti:

V prvom rade si treba asi položiť otázku, či chcete hru zakladať na mladých, neznámych a kvalitných odchovancoch, alebo radšej nakupujete “známe mená” a “overené tutovky”. Ak sa prikláňate skôr k prvej možnosti, resp. nemáte dostatočné znalosti o tom, koho nakúpiť, resp. prijať do vášho tímu, mali by ste tejto skupine venovať tiež veľkú pozornosť. Aj scouti prešli v novom ročníku určitou obmenou a dali by sa zaradiť do piatich skupín.

Hlavný scout:

Tou najhlavnejšou zmenou je nová pozícia Hlavného scouta, ktorý má za úlohu rozhodovať, ktorého scouta a kam poslať. Malo by sa preto jednať o najlepšieho z vášho tímu, ktorý vám tiež prinesie aj druhý názor na sledovaného hráča. Samozrejme ak sa o to nechcete starať vy sami a ušetriť tak nemalú čiastku na jeho plate. Medzi hlavné atribúty pre túto pozíciu patrí Posúdenie potenciálu hráča, Posúdenie schopnosti hráča, Motivácia, Odhodlanie a Prispôsobivosť. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca Hlavný scout.

Scout oponenta, resp. taktiky súpera:

Veľmi dôležitá súčasť vášho tímu scoutov na získavanie informácií o súperoch, jeho hráčoch a taktike, s ktorou nastupujú a hlavne kde sú jej slabiny. Medzi hlavné atribúty pre túto pozíciu patrí Posúdenie schopnosti hráča, Taktické znalosti, Motivácia, Odhodlanie a Prispôsobivosť. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca scout.

Vedomostný scout pre rozsah znalostí:

Využívajte svojich vedomostných skautov na získavanie väčšieho množstva poznatkov z ďalších častí sveta a tým zvýšenia rozsahu svoju scoutingu. Majte na pamäti, že títo scouti nemusia byť odborníkmi na posúdenie potenciálu či schopností hráčov, pretože každý ďalší skauting možno vykonať ostatnými scoutami. Jednoducho povedané, sú tu iba k objavovaniu nových oblastí. Preto sa treba zamerať na atribúty Prispôsobivosť, Odhodlanie, Motivácia a až následne Posúdenie potenciálu hráča a Posúdenie schopnosti hráča. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca scout.

Scout na posúdenie potenciálu:

Toto sú tí, ktorí vám hľadajú budúce hviezdy. Pri hľadaní mladíkov s vysokým potenciálom sa nemusíte vôbec zameriavať na jeho posúdenie aktuálne schopnosti hráča (samozrejme ak túto budúcu hviezdičku neplánujete zaradiť ihneď do základnej zostavy) a zamerať sa len na čo najpresnejšie posúdenie jeho potenciálu. Preto sa treba zamerať na atribúty Posúdenie potenciálu hráča, Motivácia, Odhodlanie a Prispôsobivosť. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca scout.

Scout na posúdenie aktuálnej schopnosti:

Sú presným opakom predchádzajúcej skupiny a využívaní na hľadanie najvhodnejších hráčov, ktorí musia ihneď zapadnúť do vašej základnej jedenástky a výrazne tak zlepšiť kvalitu vášho mužstva. Preto sa treba zamerať na atribúty Posúdenie schopnosti hráča, Motivácia, Odhodlanie a Prispôsobivosť. Samozrejme si vo filtri treba nastaviť preferovanú rolu zamestnanca scout.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.