Zdroj: preklad originálneho článku do slovenčiny z footballmanager.com

Snažíme sa, aby bol každý rok zápasový zážitok vo Football Manager najlepším vzhľadom v celej sérii, a tento rok sa nijako nelíši od obnoveného úsilia o zavedenie množstva grafických vylepšení, vďaka ktorým bude zápas vyzerať realistickejšie ako kedykoľvek predtým v FM20.

Začnime tým, že sa pozrieme na rozdiely medzi hráčmi a textúrami.

new player
FM20 – Improved Graphics – New Player

Naše ľudské modely v tomto roku predstavujú významný upgrade z FM19. Základný model sme prepracovali tak, aby bol realistickejší a hlbší ako v predchádzajúcich rokoch. Model má teraz realistickejšiu anatómiu a štruktúru kostí, čo vedie k realistickejšiemu vzhľadu.

Textúry dresov boli navyše prepracované pre FM20. Použili sme tiež nový softvér na vytvorenie realistickejšieho oblečenia, ktoré sa prirodzene prekrýva nad modelom a má zhúžvané rohy a záhyby, a aby sa zabezpečilo, že sa hráči prirodzene pohybujú. Tieto vylepšené textúry boli tiež aplikované na dresy rozhodcov.

Prepracované modely neovplyvňujú len tie, ktoré sú na ihrisku, aj manažérske modely teraz vyzerajú lepšie ako kedykoľvek predtým.

new manager
FM20 – Improved Graphics – New Manager

Z dôvodu vylepšení základných ľudských modelov v FM20 si všimnete, že manažér vyzerá nielen realistickejší ako v FM19, ale má aj detailnejší odev – v tomto prípade sponu na kravate a gombíky na jeho saku a nohaviciach. Do topánok sme pridali aj šnúrky a dali im zreteľnejší tvar. Podobne ako textúry dresov sú v nohaviciach aj ryhy a záhyby a jeho košeľa sa teraz prirodzene hodí k základnému modelu.

Vylepšenia základného modelu sa rozšírili aj na dav.

Odhliadnuc od modelov hráčov, modely trávnikov na štadiónoch sa v FM20 v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom v FM19 taktiež vylepšili.

fm20 dry grass
FM20 – Improved Graphics – Dry Grass

Hracie plochy sú teraz zreteľne ovplyvňované počasím očividným spôsobom. Napríklad počas hry, ktorá sa hrá v daždivých podmienkach, si všimnete, že sa v niektorých častiach ihriska objavia zahalené škvrny, zatiaľ čo ak sa hra odohráva v slnečnom počasí, všimnete si, že tráva bude vyschnutá a farebne svetlejšia.

Pridali sme tiež vodu a bahnité časti striekajúce z povrchu ihriska, čo povedie k viditeľnému zhoršeniu hracej plochy. Jedným z najzreteľnejších príkladov je, keď hráči robia kĺzačky a zanechávajú za sebou ryhu v trávniku od miesta kde ju začali.

fm20 damp grass
FM20 – Improved Graphics – Damp Grass

Osvetlenie v FM20 bolo tiež vylepšené zavedením obrazového osvetlenia. To zlepšuje úroveň tieňovania a vonkajšieho osvetlenia počas zápasu a umožňuje tak prirodzenejšie osvetlenie všetkého.

Toto sú len niektoré z grafických vylepšení, ktoré nájdete v zápasoch FM20. Budúci mesiac budeme zverejňovať ďalšie nové funkcie pred vydaním verejnej beta verzie, takže nás sledujte.

Graphic Enhancements / FM20 Headline Feature

SI strive to make each year’s match experience in Football Manager the best looking in the series and this year is no different with a renewed effort to introduce a range of graphical improvements that will make the match look more realistic than ever in FM20.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Gepostet von Football Manager 2020 am Donnerstag, 19. September 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.