fr2013

Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2013 sa stal stredopoliar talianskeho SSC Neapol a jeden z kľúčových hráčov našej reprezentácie Marek Hamšík. Pre Mareka je to tretí triumf v tejto prestížnej ankete. Na tróne pre najlepšieho futbalistu SR vystriedal štvornásobného víťaza ankety Martina Škrtela z FC Liverpool, ktorý skončil so stratou 28 bodov na druhom mieste. Tretie miesto obsadil s väčším odstupom stredopoliar FC Janov Juraj Kucka.

Výsledky 21. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2013 vyhlásili 3. marca v Trnave. Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho futbalistu Slovenska do 21 rokov získal obranca Norbert Gyömbér z talianskeho klubu Catania Calcio. Martin Škrtel získal tiež Cenu fanúšika, čiže si v tejto ankete poradie s Hamšíkom vymenili.

O víťazovi tohtoročnej ankety rozhodlo hlasovanie 35 futbalových odborníkov, okrem médií hlasy dali aj reprezentační a kluboví tréneri, ako aj zástupcovia SFZ. Hamšík v ňom získal 340 bodov. Pred rokom vyhral Škrtel pred Hamšíkom o 16 bodov, čo bol historicky druhý najnižší rozdiel medzi prvým a druhým miestom, keď vôbec najmenší rozdiel troch bodov bol za rok 2011, keď sa tiež rozhodovalo v tesnom súboji práve medzi Škrtelom a Hamšíkom.

Najlepším trénerom za rok 2013 sa stal kormidelník reprezentačného A-tímu Ján Kozák. Honor najlepšej futbalistky obhájila Dominika Škorvánková z rakúskeho SV Neulengbach. Najlepším hráčom Corgoň ligy 2013 je útočník majstrovského Slovana Bratislava Róbert Vittek, čo bolo podľa jeho vyjadrenia prekvapením aj pre neho samotného. Titul pre najlepšieho rozhodcu získal Richard Trutz, ktorý dosiahol tretie víťazstvo po rokoch 2009 a 2011. Evidentne mu nepárne ročníky sedia, ako aj sám humorne poznamenal pri preberaní ocenenia. Prvenstvo medzi asistentmi rozhodcov si zopakoval Roman Slyško.

Tohtoročnou novinkou bolo aj vyhlásenie ceny Najlepšieho futsalového hráča a ako historicky prvým sa stal člen Slov-Matic FOFO Bratislava a samozrejme aj našej reprezentácie, obránca Gabriel Rick.

Výsledky hlasovania (v zátvorke klubová príslušnosť za rok 2013):
1. Marek Hamšík (SSC Neapol) 340 bodov
2. Martin Škrtel (FC Liverpool) 312
3. Juraj Kucka (FC Janov) 235
4. Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva) 225
5. Vladimír Weiss (Olympiakos Pireus/Espanyol Barcelona) 217
6. Tomáš Hubočan (Zenit Petrohrad) 143
7. Miroslav Stoch (PAOK Solún/Fenerbahce Istanbul) 103
8. Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň) 70
9. Peter Pekarík (Hertha Berlín) 56
10. Marián Čišovský (Viktoria Plzeň) 51

autor: Patres10

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.