Žilina vysiela ďalšieho obrancu priamo do Serie A. Po Milanovi Škriniarovi smeruje do Talianska i talentovaný Dávid Hancko. Dvadsaťročný stopér či ľavý obranca sa dohodol na spolupráci s klubom ACF Fiorentina. Prestupová čiastka údajne činí až 3 milióny eur.

„Bolo to veľmi rýchle, nečakal som to a všetko prebehlo na najvyššej profesionálnej úrovni,“ to boli prvé slová slovenského reprezentanta do 21 rokov Dávida Hancka, ktorý z MŠK Žilina do AFC Fiorentina. Zmluva znie na päť rokov.

Rokovania o odchode 20-ročného ľavého obrancu prebehli veľmi rýchlo. Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom na seba upozornil dobrými výkonmi v uplynulej sezóne, keď si obliekal dres Žiliny, ale patril aj do základnej zostavy slovenskej U-21. „Vážim si to, že si ma všimol taký veľký a slávny klub, ktorým Fiorentina jednoznačne je. Chcem sa poďakovať Žiline, že ma vyformovala a dala mi príležitosť ukázať, čo vo mne je. Ďakujem aj reprezentačným trénerom, ktorí mi verili a pozývali ma na zrazy dvadsaťjednotky. Aj to mi istotne pomohlo k tomuto veľkému kroku,“ povedal rozcítene Hancko. Ten do akadémie MŠK Žilina prišiel v roku 2013. „Ďakujem aj rodine, že ma podporovala, keď som začínal s futbalom. Cítim to aj teraz, že pri mne moji najbližší stoja a podporujú ma. Aj oni mi pomoholi k tomu, kde dnes som,“ vyhlásil ďalej.

O jeho služby bol po uplynulej sezóne eminentný záujem aj z iným veľkých európskych líg. „Viem, že sa o mňa zaujímali kluby zo Španielska a Anglicka. Nechcem však hovoriť, kto to bol. Upiekla sa Fiorentina a som z toho štastný. Ešte dnes (štvrtok 14. jún 2018) cestujem do Florencie. Zajtra ma čakajú zdravotné testy,“ prezradil Dávid program najbližších hodín.

Taliansku súťaž hrajú aj ďalší futbalisti spod Tatier. Zo Žiliny putoval v zime do druholigovej Brescie Nikolas Špalek, pred tým smeroval na Apeninský polostrov aj Milan Škriniar. Okrem toho je dlhoročnou oporou Neapola aj Marek Hamšík, ktorý ale pravdepodobne v nasledujúcej sezóne už dres Partenopei obliekať nebude.

„Z Nikolasa som sa v zime tešil a veľmi som mu to prial. O Hamšíkovi netreba hovoriť, stačí sa pozrieť, čo znamená pre Neapol. A ,Škrinka‘? Tak on je jeden z najlepších stopérov na svete. Svoje umenie predviedol aj teraz v prípravných zápasoch Slovenska. Jeho zápasy za Inter sa snažím pozerať. Naozaj, Taliansko je veľká futbalová krajina,“ skonštatoval Dávid.
A aký je jeho cieľ v ďalšej sezóne? „Chcem hrať čo najviac. Je to pre mňa nová výzva, chcem ukázať, že na to mám. Na to celé sa teším, no na druhej strane si uvedomujem, že ma čaká ďalšia tvrdá práca,“ zakončil Hancko.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.