Zdroj: preklad originálneho článku do slovenčiny z footballmanager.com

Splnenie očakávaní predstavenstva bolo vždy jednou z kľúčových úloh vo Football Manager, ale v prípade FM20 sme prehodnotili celý zážitok zo stretnutia s vedením tak, aby bol jedinečný pre každý tím a zviazaný s dlhodobou víziou klubu.

V FM20 predstavujeme klubovú víziu, ktorej ďalekosiahly dopad siaha ďaleko za zasadaciu miestnosť predstavenstva. Vedenie nehovorí už len o svojich očakávaniach na nadchádzajúcu sezónu, ale predostrie plán vývoja v najbližších sezónach. Vašou úlohou bude posilniť identitu klubu a splniť míľniky stanovené predstavenstvom v rámci ich dlhodobého plánu.

Club Vision Board Screen Watford
FM20 – Club Vision – Board Screen

Vízia klubu je rozdelená do troch častí, ktoré tvoria klubovú víziu – klubová kultúra, prebiehajúce ciele a päťročný plán vášho klubu (pozn. redakcie – stará známa päťročnica z čias socializmu je späť).

Ako sme mohli za posledné desaťročie vidieť, vedenia klubov mali väčšie slovo nielen v tom ako je klub prevádzkovaný ekonomicky, ale aj z futbalového hľadiska. Toto sa do FM20 prenesie prostredníctvom cieľov klubovej kultúry. Tieto môžu zahŕňať stanovené ciele týkajúce sa prestupovej politiky klubu ako aj štýlu futbalu, ktorý vedenie očakáva, že budete hrať. Vedenie bude klásť takmer rovnako veľký význam na vašu schopnosť dosiahnuť ciele klubovej kultúry, ako aj na dosiahnutie očakávaní pre sezónu.

Ciele päťročného plánu sú rozdelené podľa sezón a ukazujú vášmu klubu cestu, či už v hre dosiahnuť vyšší status (ak máte veľmi ambiciózne vedenie), alebo upevniť svoju pozíciu (ak máte menej ambiciózne vedenie). Tieto ciele môžu zahŕňať kombináciu finančných cieľov, cieľov v oblasti infraštruktúry a samotných súťaží v priebehu piatich rokov, aby sa dosiahla konečná vízia vedenia. Napríklad, ak ste v ambicióznom druhodivíznom klube s cieľom dostať sa do európskej súťaže, váš päťročný plán môže vyzerať takto: postúpte do najvyššej divízie v prvej sezóne, v nasledujúcej sezóne sa udržte v tejto lige, usaďte sa v lige v tretej sezóne, stať sa „najlepším z priemerných“ v štvrtej sezóne a nakoniec skončiť na európskych miestach do piatej sezóny.

Prebiehajúce ciele sú úlohy, ktorých by ste mali držať počas svojho funkčného obdobia manažéra. Tieto ciele sú zakorenené v identite klubu, takže napríklad, ak má váš klub dlhoročnú tradíciu vychovávania hráčov prostredníctvom systému mládeže, bude na vás, ako manažérovi, aby ste to udržali.

Club Vision End of Season Meeting
FM20 – Club Vision – End of Season Meeting

Svoju víziu klubu si budete môcť dohodnúť na konci sezóny alebo pri nástupe do nového zamestnania. Počas týchto stretnutí predstavenstvo predstaví aktuálnu klubovú kultúru, prebiehajúce a päťročné ciele a až potom prejde na fázu rokovania o kontrakte.

V rámci päťročného plánu môžete navrhnúť posunutie cieľov dopredu alebo späť o jednu alebo dve sezóny v závislosti od toho, ako váš tím postupuje smerom k celkovej vízii klubu. Môžete tiež navrhnúť zmenu cieľov sami. Povedzme, že v nasledujúcich troch rokoch ste dostali za úlohu vyhrať. Mohli by ste vyjednávať s predstavenstvom o odstránení tohto cieľa, musíte však ponúknuť niečo na oplátku, napríklad kvalifikovať sa do Európy o jednu sezónu skôr ako sa očakávalo, alebo dosiahnuť značné zvýšenie komerčných výnosov klubu. Ak ich však nedosiahnete v tomto časovom rámci, mohli by ste sa s vedením dostať na horúcu pôdu.

V rámci týchto stretnutí môžete tiež upraviť svoje očakávania týkajúce sa aktuálnej sezóny, vrátane možnosti požiadať predstavenstvo, aby vás neposudzovalo na základe výsledkov určitej súťaži. To by mohlo byť užitočné najmä vtedy, ak sa v lige daríte dobre ale chcete obetovať svoje výkony v pohárovej súťaži, aby ste mali čo najlepšiu šancu na dosiahnutie dobrej konečnej pozície v lige. Rada však môže na oplátku od zvyšných súťaží očakávať viac.

Vízie vášho klubu sú dynamické a budú sa meniť v priebehu hry. Dosiahnutie obdobia trvalého úspechu a skoršie dosiahnutie stanovených cieľov môže viesť k tomu, že si vedenie v nasledujúcich sezónach stanoví ambicióznejšie ciele. Nové ciele dostanete aj vtedy, keď sa pripojíte k novému klubu, ktorý je kontextovo zameraný na kultúru a postavenie tohto klubu vo futbalovom svete. Pomáha to udržiavať sviežosť pri dlhodobých hrách a zaisťuje, že budete mať výzvu kde a kedykoľvek sa rozhodnete pre ďalší krok.

To, manažérom s akou reputáciou sa stanete, môže mať vplyv aj na vaše odvolanie sa na klubové vedenie v FM20. Napríklad, ak ste uprednostňovali útočný štýl futbalu v klube, budete tým známi po celom svete, čo by mohlo vo váš prospech ešte viac osloviť vedenie, ktoré má tento štýl hry súčasťou svojej vízie klubu. Mohlo by to dokonca viesť k tomu, že vás uprednostnia pred ostatnými kandidátmi, aj keď pre danú pozíciu máte menej skúseností alebo vediete tím na nižšej úrovni ako vaši konkurenti.

Club Vision Welcome Meeting Opening Screen
FM20 – Club Vision – Welcome Meeting Opening Screen

Vaša klubová vízia vám bude prvýkrát predstavená na novom uvítacom stretnutí, ktoré je ďalším dôležitým prvkom širšieho prepracovania zážitkov zo stretnutia s vedením v FM20. Prvú vec, ktorú vo svojej hre, akonáhle si vyberiete svoj klub alebo prijmete novú prácu, urobíte, je účasť na stretnutí s vedením v novom prostredí 3D zasadacej miestnosti. Rovnako ako všetky prostredia, ktoré sme predstavili v FM19, aj prostredie zasadacej miestnosti je úrovňované a mení sa v závislosti od úrovne klubu, ktorý spravujete.

Na tomto stretnutí sa dozviete viac o klube, získate predstavu o hráčoch, ktorých máte k dispozícii – vrátane vašej najlepšej zostavy na zápas – a budete mať možnosť naplánovať si pokyny manažéra, ktoré vás prevedú kľúčovými oblasťami hry. Po dokončení uvítacieho stretnutia vás systém vezme do doručenej pošty, kde sa môžete počas prvého dňa v klube pustiť do práce.

Club Vision Monthly Confidence Update
FM20 – Club Vision – Monthly Confidence Update

Klubová vízia bola tiež pridaná do modulu dôvery vedenia, ktorá samotná bola prepracovaná tak, aby sa stala „Výkonnosťou“ pre FM20. Vízia je súčasťou karty výkazu, ktorý je súčasťou mesačnej aktualizácie výkonnosti v doručenej pošte, ako aj prehľadu výkonnosti, ktorý je kedykoľvek viditeľný v bočnom paneli.

Každá oblasť výkonnosti je teraz odstupňovaná (rozumej oznámkovaná pozn. redakcie) od A+ do F (tieto stupne sú tiež lokalizované pre každé územie), čo vám dáva jasnú predstavu o tom, ako si vediete v každej oblasti a na ktoré oblasti sa musíte zamerať. Dostanete celkovú známku s vašimi svetlými ale aj kritickými momentami .

Pridali sme tiež nové a vylepšili tiež niekoľko existujúcich požiadaviek do stretnutia s vedením klubu v FM20. Napríklad, ak teraz požiadate vedenie o vylepšený rozpočet na prestupy, vrátia sa s ponukou prestupového rozpočtu, ktorý môžete dodatočne vyjednávať. Všimnite si tiež, že budete mať k dispozícii viac možností rozhovoru pri rokovaniach s vedením.

Generálna úprava mechaniky vedenia klubu v FM20 je najrozsiahlejšou v histórii série. Mnoho aspektov bolo úplne prepracovaných alebo zmenených, aby boli atraktívnejšie a obsahovali viac grafických informácií.

Najväčšou zmenou zo všetkých je pridanie Klubovej vízie. Spolu s Vývojovým centrom a novým Stanovením hracieho času predstavuje Klubová vízia nový spôsob, ako čo najlepšie využiť dlhodobé kariéry.

Klubová vízia nielenže mení spôsob, akým spravujete svoj klub, ale posilňuje jedinečnú identitu každého klubu v hre. Počas každej hry a v každom klube, ktorý spravujete, budete čeliť novým výzvam, prispôsobovať svoj štýl a prístup počas celej svojej kariéry.

Club Vision / FM20 Headline Feature

Meeting the expectations of the board has always been one of the key tasks in Football Manager but for FM20 the entire boardroom experience is overhauled to make it more unique to each team and tied into the long-term progression of the club.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Gepostet von Football Manager 2020 am Donnerstag, 19. September 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.