Kozak

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v stredu 14.8.2013 o 20:00 (SELČ) v Bukurešti s domácou reprezentáciou Rumunska svoj prvý prípravný zápas pod taktovkou nového kormidelníka Jána Kozáka st. Ten v nominácii pripravil pre zainteresovaného i nezainteresovaného diváka pár zaujímavých zmien:

brankári: Ján Mucha (Krídla Sovietov Samara), Dušan Kuciak (Legia Varšava), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň)
obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Martin Škrtel (FC Liverpool), Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva), Michal Breznaník (Amkar Perm), Dušan Švento (Red Bull Salzburg), Jozef Piaček (MŠK Žilina), Marián Čišovský (Viktoria Plzeň), Tomáš Hubočan (Zenit Petrohrad)
stredopoliari: Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Tomáš Kóňa (FK Senica), Samuel Štefánik (AS Trenčín), Juraj Kucka (FC Janov), Marek Hamšík (SSC Neapol), Stanislav Šesták (Bursaspor), Róbert Mak (1. FC Norimberg), Vladimír Weiss (Olympiakos Pireus)
útočníci: František Kubík (Arsenal Kyjev), Martin Jakubko (Amkar Perm), David Depetris (Caykur Rizespor), Adam Nemec (1. FC Union Berlín)

náhradníci:

brankári: Ján Novota (Rapid Viedeň), Martin Dúbravka (MŠK Žilina), Matúš Putnocký (ŠK Slovan Bratislava)
obrancovia: Ľubomír Michalík (FC Kairat Almaty), Kornel Saláta (Tom Tomsk), Matúš Čonka (Slavia Praha)
stredopoliari: Karim Guédé (SC Freiburg), Tomáš Ďubek (MFK Ružomberok), Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň)
útočníci: Erik Jendrišek (Energie Cottbus), Jakub Sylvestr (Erzgebirge Aue)

Pristúpil som k nominácii maximálne zodpovedne, chcel som vybrať skutočne momentálne tých najlepších hráčov, ktorí na Slovenskú sú. Verím, že sa mi to podarilo a tí hráči sa na zápas tešia. A že podajú proti Rumunsku čo najlepší výkon” povedal Kozák pre oficiálny portál Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V mužstve absentuje stredopoliar tureckého Fenerbahce Istanbul Miroslav Stoch. “Všetci vieme, že Miňo Stoch je kvalitný futbalista. V poslednej dobe je toho na neho ale asi veľa ako na športovca. Ja som povedal, že v danej situácii je mu potrebné pomôcť, no v tejto situácii si ale neviem predstaviť ho nominovať.

Debutantmi v najcennejšom drese sú Jozef Piaček a Samuel Štefánik: “Jožko Piaček dlhodobo podáva v Žiline kvalitné výkony. Je oporou, a je to už ostrieľaný futbalista, ktorý má za sebou aj veľa medzinárodných zápasov. Štefánika dlhodobo sledujem, je veľký prísľub pre slovenský futbal podľa mňa. Je obojnohý, priamočiary, s dobrou finálnou prihrávkou a strelou. Verím, že to prenesie aj do reprezentácie a bude z neho časom dobrý reprezentant,” dodal bývalý kouč MFK Košice

zdroj:

SME – foto
SFZ – nominácia

Pridaj komentár