S autorovým povolením na preklad, Vám prinášame z dielne člena The FMFormation Martyho sprievodcu tréningom pre FM 2013. Je to skoro doslovný preklad a jedná sa o pohľad na tréningy samotného autora.

V priebehu rokov ste mohli pre FMko zadarmo stiahnuť tréningové rozpisy iných ľudí. Chcel by som spomenúť, že Schmidyho a Albertove boli jednými z najlepších, aké som kedy videl. Ale v novom FM 13 Vám aj nám z nejakého dôvodu túto možnosť vzali. Tak som  chcel len ľuďom ukázať, ako ku tréningom pristupujem ja a aké individuálne tréningy jednotlivým hráčom prideľujem.

1

Toto je prvá vec, ktorú uvidíte pri pohľade na nové tréningové  rozpisy v FM 13. Ako môžete vidieť, je tu celkom detailný prehľad toho, čo chcete, aby tím robil. Tréningy sú oveľa jednoduchšie a teraz sa môžete naozaj sústrediť len na to, na čo chcete, aby sa či už Váš tím alebo Vaši hráči primárne zamerali. Či už chcete od Vášho hráča aby sa naučil lepšie driblovať, alebo chcete, aby sa Váš útočník viac tlačil pred bránku. Teraz máte túto možnosť ľahko dostupnú a k dispozícii.

2

Zvýraznil som kľúčové veci, ktoré môžete zmeniť. Rád využívam vysokú intenzitu a vyvážený tréning, pretože mám pocit, že dobrý vyvážený tréning spraví Vašich hráčov šťastnými a taktiež aj atribúty začnú pomaly rásť. Vždy dávam viacej záťaž do prípravy na zápas, čo podľa mňa drží hráčov fit a šťastných. Ale je to len na Vás 🙂 Trošku sa stým pohrajte a budete vedieť, čo bude Vašim hráčom najviac vyhovovať a s čím budú spokojní. Každý týždeň môžete zameranie zmeniť, takže jeden týždeň sa môžete sústrediť na obranu a druhý na súhru tímu. Je to len na Vás.

3
Ako môžete vidieť, hráči sú vo všeobecnosti spokojní s týmto nastavením.

Teraz prejdeme (podľa môjho názoru) na najdôležitejšiu časť tréningu. Na túto pod stránku prejdeme kliknutím na záložku “individuálne” v pravom hornom rohu, vedľa tímového tréningu. V závislosti na tom, čo chcete od vašich hráčov, ich môžete naučiť mnoho vecí. Od úlohy stiahnutého tvorcu hry až po stopéra. Ako môžete vidieť moje tréningové zariadenia majú 5 hviezdičiek, ale na tom z dlhodobého hľadiska príliš nezáleží.

4

Takže toto je tá hlavná obrazovka pre tréning Vašich hráčov tak, ako VY chcete aby trénovali. Svoje tréningy som nastavil takto a ako môžete vidieť, výkony hráčov sa zvýšil. Rád občas zmením zameranie, aby sa hráč nezačal nudiť rutinou v tréningu.

5

Kliknutím pravým tlačidlom myši na zameranie, dostanete tieto možnosti.

6

Takže napríklad tento hráč má celý rad úloh, ktoré mu môžete priradiť. V závislosti na tom, čo by ste chceli, aby sa učil. Tieto možnosti sa budú líšiť pre každú pozíciu.

7

A toto je asi najdôležitejšou časť tréningu. Ak chcete aby sa konkrétny hráč napríklad zlepšil v driblingu, tu je tá možnosť, ako mu daný tréning priradiť. Funguje to veľmi dobre a odporučiť by som to napríklad pre krídla a uvidíte obrovské zlepšenie v najbližších mesiacoch

8

Treťou záložkou sú Vaši tréneri, ako súčasť Vášho tréningového plánu. Opäť je to veľmi dôležité, pretože tu vidíte v akej oblasti sú Vaši tréneri dobrí. Môžete si priviesť svojich vlastných zamestnancov a prideliť im, ktoré oblasti majú trénovať. Ako môžete vidieť, potreboval by som nových trénerov, ale zatiaľ som s nimi spokojný.

9

Ako príklad uvádzam tréning Debuchyho, ktorý sa na základe prideleného tréningu pomaly zlepšuje. Viac som ho používal ako krídeľného obráncu ako krajného.

10

Ashley Harris, jeden z mojich obľúbených v FM 13. Ako môžete vidieť, je čím ďalej lepší a lepší. Mám pocit, že týmto tréningom sa bude zlepšovať kým sa nerozhodnem zamerať ho na niečo iné.

11

A nakoniec môj útočník, počul som na neho veľkú chválu a on naozaj preukazuje potenciál. Dokázal vy sa stať naozaj dobrým hráčom so správnym tréningom. Momentálne sa mu snažím zlepšiť fyzičku, ale zameranie budem v nadchádzajúcich týždňoch meniť.

Dúfam, že tento malý sprievodca Vám pomôže pochopiť, ako tréningové rozpisy v novom FM 13 fungujú.

Autor: Marty
Zdroj: http://thefmformation.com