Pravdepodobne sa čudujete, prečo sme už nejakú dobu nevydali žiadne nové dresy. Aby sme boli úprimní, zápasíme s novým Článkom 17 – Právo na majetok parlamentu EÚ. Celý obsah v anglickom jazyku tu.

Kontaktovali sme právnika, aby nám objasnil niektoré veci a akým spôsobom môžeme pokračovať v našej práci po tomto novom nariadení, pretože nie sme držiteľom autorských práv na niektoré časti našich výtvorov (napr. logá klubu, sponzorov a výrobcov dresov) a nemáme písomné povolenie na ich použitie v našej tvorbe.

Predchádzajúce vyjadrenie jedného advokáta bolo, že naša práca bude vnímaná na súdnom pojednávaní ako obraz/maľba niečoho, preto by sme tvorili bez obáv, že by sme dostali pokutu. Ale po tomto novom nariadení si už nie sme taký istí.

Prosíme Vás, buďte trpezliví, pretože sa snažíme objasniť všetko, aby sme nás a ani vás neohrozili žiadnym právnym problémom s používaním našej práce.

Ďakujeme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.