Tretí hrací deň priniesol (ak neberieme do úvahy zápasy domácej Brazílie) snáď celosvetovo najsledovanejšie stretnutie tohtoročného Pohára Konfederácií, pretože sa stretla reprezentácia Nigérie s nováčikom na takomto type podujatia, absolútnym outsiderom a veľkou neznámou, reprezentáciou Tahiti, víťaza Národného pohára Oceánie. Tento kontinent reprezentovali doteraz iba Austrália a Nový Zéland. Austrália však pôsobí už v rámci Ázie a Nový Zéland prekvapujúco prehral v semifinále s Novou Kaledóniou a tá vydláždila cestu Tahiťanom. V ich tíme je známy iba Vahirua, pôsobiaci vo francúzskom Nancy, no jeho spoluhráči sú výhradne z domácej súťaže.

Tahiti – Nigéria 1:6 (0:3)

Góly: 54. Tehau – 5., 80., Echiejile, 10., 26., 76. Oduamadi, 69. Tehau (vl. gól) rozhodoval: J Aguilar (Salvador), 20.187 divákov

tahiti nigeria

Futbalisti Tahiti nastúpili s piatimi obrancami, avšak Nigéria ako jasný favorit nechcela nechať nič na náhodu. K tomu jej dopomohol aj rýchly gól, keď si už v 5. minúte strela Echiejileho z veľkej vzdialenosti našla nečakane cestu až do siete – 0:1. O päť minút Tahiťania opäť spravili chybu v rozohrávke pred vlastnou šestnástkou a Oduamadi umiestnenou strelou k pravej žrdi pridal druhý gól Nigérie. Skóre sa mohlo meniť aj potom, čo Afričan Musa nestihol zakončiť svoj prienik do odkrytej brány, ale po necelej polhodine zvýšil na 3:0 opäť Oduamadi, ktorý potrestal zaváhanie brankára Samina. Hráči z Oceánie sa síce snažili, ale zväčša sa s loptou dostali len po súperovu šestnástku.

Krátko po zmene strán sa však dočkal aj oceánsky trpaslík. Na roh zahraný na vzdialenejšiu žrď si vyskočil Tehau a hlavou vsietil vôbec prvý gól Tahiťanov na takomto turnaji – 1:3. Orly však drámu nepripustili. Tehau si v 69. minúte dal po strele súpera z ľavej strany vlastný gól – 1:4, po rýchlom brejku zavŕšil hetrik Oduamadi – 1:5 a na 6:1 pre Nigériu zvyšoval po neprehľadnej situácii zblízka svojim druhým gólom v stretnutí Echiejile. Aj napriek hetriku Oduamadiho najväčší potlesk zožalo mužstvo Tahiti, ktoré počas celého zápasu povzbudzovala viac ako 20 tisícová kulisa na Estadio Mineirao v Belo Horizonte.

Zostavy:

Tahiti: Samin – Aitamai, Simon (78. Lemaire), Vallar (54. Faatiarau), Ludivion, Tehau – Bourebare, Tehau, Caroine, Vahirua (70. Atani) – Chong-Hue

Nigéria: Enyeama – Oboabona, Ambrose, Omeruo (74. Egwuekwe), Echiejile – Mba (57. Ogu), Obi Mikel, Ogude – Ujah (52. Ideye), Oduamadi, Musa