Zdroj: preklad originálneho článku do slovenčiny z footballmanager.com

Football Manager sa každoročne pokúša čo najviac priblížiť reálnemu futbalu a to by nešlo bez pomoci širokej siete ľudí pracujúcich v skutočnom futbalovom svete. Od vylepšeného poradenstva, cez spätnú väzbu až k spoločným novým úlohám, v FM20 na Vás čaká viac podpory od Vašich klubových kolegov než kedykoľvek predtým.

Do nového ročníka FM20 sme zakomponovali myšlienku, ktorej podnet prišiel priamo od futbalových klubov. Je ním vylepšenie spôsobu spolupráce s klubovými trénermi tesne pred zápasom, ktorá sa zameriava na výber základnej jedenástky. V FM20 tak bude možné využiť nový systém pomoci od vlastného trénerského personálu.

1

FM20 – Backroom Staff

V rámci predzápasovej prípravy dostanete informácie, respektíve rady od „staffu“ ohľadne najlepšieho možného výberu základnej jedenástky. Správa bude zahŕňať informácie o forme, schopnostiach, optimálnej pozícii hráča a ďalšie množstvo informácií, potrebných na vytvorenie ideálnej základnej jedenástky.
Napriek tomu, stále bude na trénerovi či prijme všetky rady, časť z nich, alebo sa naopak bude riadiť iba podľa vlastného výberu. Na tento účel bude slúžiť možnosť „prijať zmeny“, ktorá automaticky vytvorí základnú jedenástku pre nadchádzajúci zápas. Netreba sa však obávať toho, že by sa nedali uplatniť zmeny na poslednú chvíľu. Tie bude možné spraviť aj tesne pred výkopom zápasu.

2

FM20 – Backroom Staff

Pomoc v rámci výberu kádra bude možná kedykoľvek. Aj na to bude slúžiť ikona „Selection Advice“ teda po našom „pomoc zo zostavou“, ktorú nájdete v hornej časti obrazovky a ktorá Vám poskytne informácie a možnosti od ktoréhokoľvek trénera Vašeho týmu. Zároveň tak bude možné vybrať si radu od jedného trénera, respektíve porovnať názory všetkých trénerov a podľa toho vybrať najvhodnejšiu základnú jedenástku.

3

FM20 – Backroom Staff

Novinkou v FM20 však nebude iba vylepšený spôsob výberu týmu, no taktiež sme prekopali systém pomoci v rámci celej hry. Jedným z príkladov je spôsob prehľadu silných, respektíve slabých miest základnej jedenástky a ich prípadná schopnosť pokrytia ihriska v rámci samotného vytvárania predzápasovej taktiky.

V FM20 prinášame rozsiahlejšie možnosti nastavení pokynov pre Váš personál v rámci celej hry. Po novom budete mať možnosť upraviť spôsob a množstvo prijímaných správ. Napríklad pri správach od skautov bude možné označiť v menu, aké konkrétne informácie od svojich skautov aktuálne potrebujete, a hneď im zadeliť úlohy bez toho, aby ste museli chodiť do sekcie skautingu a meniť ich tam.

Samotná časť pre personál, kde sa dajú priamo nastaviť oblasti, za ktoré je každý zamestnanec zodpovedný prešla úpravami, vďaka čomu bude po novom možné detailnejšie upraviť ich možnosti.
Oblasti za ktoré zodpovedáte budú rozdelené podľa oblastí a na Vás bude možnosť výberu zástupcu, respektíve sa môžete rozhodnúť na osobné prevzatie akejkoľvek úlohy v rámci oblasti. Zároveň si budete môcť vybrať pomoc, príjem a množstvo správ od vašeho „staffu“

Máme šťastie, že sa nám podarilo spolupracovať s futbalovými odborníkmi na slovo vzatými, ktorý nám pomohli pochopiť ich náplň práce, čo sme sa následne snažili preniesť spätne do hry. Každý člen personálu má vplyv na fungovanie klubu, respektíve sa jeho povinnosti prekrývajú s povinnosťami iných členov, no zároveň majú vplyv na samotný vývoj hráčov, spadajúcich pod ich oblasť pôsobnosti.

Tento rok sme pridali do hry niekoľko nových klubových pozícií. Jednou z nich je technický riaditeľ, ktorý bude mať na starosti posudzovanie schopností a potenciálu personálu.
Jedná sa o riadiacich členov klubu, ktorý budú mať na starosti rozvoj, školenie ostatných členov personálu a zároveň informovanie o ich napredovaní, čo je mimoriadne potrebné v rámci dlhodobého vývoja, ktorý Football Manager 2020 ponúka. Treba sa totiž zamerať nielen na vývoj hráčov, no zároveň treba pracovať aj na schopnostiach vlastného personálu, bez ktorých by klub nemohol napredovať.
Ďalšou novou pozíciou bude vedúci pre rozvoj hráčov. Táto pozícia je v dnešnom modernom futbale mimoriadne potrebná, hlavne vo veľkokluboch s množstvom hráčov, ktorý sú na hosťovaniach mimo klubu. Jeho úlohou bude poskytovať informácie ohľadne hráčov, ktorý by boli vhodný na hosťovanie, respektíve bude radiť kam by bolo najlepšie ich v rámci hosťovania poslať. Zároveň bude jeho starosťou informovanie o ich napredovaní v rámci samotného hosťovania.
Informácie nebudú zahŕňať iba správy o výkone, no zároveň minutáž na ihrisku, pozíciu na ktorej hráč hral a jeho celkovú spokojnosť v rámci hosťovania.

Trénerský personál v FM20 sa zväčšil a bude ešte viac nápomocný než kedykoľvek predtým. Od detailnejších a prehľadnejších správ k poskytovaniu expertíz vo viacerých oblastiach hry. Kvalitný klubový personál môže byť rozhodujúcim aspektom medzi úspechom prípadne porážkou

Backroom Improvements / FM20 Headline Feature

One of the ways that Football Manager continues to replicate the world of football with such accuracy is our huge network of help from people who work in the real football world. From improved advice and feedback to new roles altogether, in FM20 you'll have more support available to you from your staff than before.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Gepostet von Football Manager 2020 am Donnerstag, 19. September 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.