Každý, kto hráva Football Manager (a určite aj iné hry), pozná službu Steam. Už pár rokov je to neodmysliteľná súčasť našich hráčskych mašín minimálne kvôli nutnosti aktivovať FM cez túto službu. Valve Corporations sa však rozhodla nezostať len pri Steame a predstavili svoj nový projekt SteamOS, čiže operačný systém úplne zdarma! Preto sme sa aj my rozhodli priniesť Vám oficiálne predstavenie tejto revolučnej novinky.

steamos_header

Tisíce hier, milióny užívateľov. Všetko, čo máte na službe Steam radi. Už čoskoro dostupné v podobe bezplatného operačného systému, ktorý je navrhnutý pre televízie a obývacie izby. Počas prispôsobovania služby Steam pre potreby obývačky sme došli k záveru, že najväčším prínosom pre zákazníkov bude operačný systém postavený okolo samotnej služby Steam. SteamOS kombinuje preverené architektúry v Linuxe s herným zážitkom prispôsobeným pre veľkú obrazovku. Náš bezplatný systém bude čoskoro samostatne dostupný pre Vaše zariadenie v obývacej izbe.

Obývačka a Steam

Konečne sa nemusíte vzdávať svojich obľúbených hier, priateľov online a všetkých funkcií služby Steam, ktoré máte radi, len preto, že chcete hrať na veľkej obrazovke. SteamOS bežiaci na ľubovoľnom počítači v obývacej izbe poskytne prístup k tým najlepším hrám a k dostupnému užívateľskému obsahu.

Plnou parou vpred

V systéme SteamOS sa nám podarilo dosiahnuť vyššieho výkonu grafických operácií a teraz sa sústredíme na zvuk a zníženie vstupnej odozvy na úrovni operačného systému. Herní vývojári, ktorí sa chystajú vydať nové hry na SteamOS, už tieto výhody využívajú.

steamos_livingroom

Spolupracujúci systém

Služba Steam nie je len jednosmerným distribučným kanálom, ale zábavnou platformou založenou na spolupráci, v ktorej každý účastník násobí zážitok pre všetkých ostatných. So systémom SteamOS však ešte naviac prichádza otvorenosť pre výrobcov hardvéru, ktorí sa budú môcť v riešeniach pre obývaciu izbu presadiť rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Tvorcovia sa budú môcť spojiť priamo so svojimi zákazníkmi. Užívateľa budú môcť zmeniť alebo nahradiť akúkoľvek súčasť softvéru alebo hardvéru. Hráči sa budú môcť zapojiť do tvorby hier, ktoré majú radi. SteamOS sa bude aj naďalej rozvíjať, ale navždy ostane prostredím podporujúcim tieto druhy inovácií.

Štyri nové funkcie služby Steam
zamerané na obývaciu izbu

Už čoskoro dostupné v klientovi služby Steam a systéme SteamOS.

steam_OS3

zdroj:SteamOS

Pridaj komentár