Zdroj: preklad originálneho článku do slovenčiny z footballmanager.com

Jedným z najpútavejších aspektov Football Manager je rozvoj talentov a odhaľovanie hviezdičiek, ktoré môže v priebehu niekoľkých sezón zmeniť na svetové hviezdy. V FM20 vám to pri plánovaní dlhodobého rozvoja a sledovaní pokroku vašich tímov pre mládež vývojári uľahčia s úplne novým Vývojovým centrom.

Vývojové centrum je komplexné miesto, ktoré môžete použiť na sledovanie pokroku vašich hráčov. Je umiestnené na bočnom paneli namiesto sekcií, ktoré predtým slúžili pre vašu mládež, rezervu a rozvoj. Toto spája všetky oblasti hry súvisiace s vývojom, aby “praktickým” a “nepraktickým” manažérom (rozumej riadiacich a neriadiacich rezervné mužstvá pozn. redakcie) uľahčilo rozvoj budúcich talentov. Všetky nástroje a informácie, ktoré k tomu potrebujete, dostanete na jednom mieste, čo vám dáva najlepšiu šancu na rozvoj hráčov.

Začnime tým, že sa pozrieme na úvodnú obrazovku.

FM20 – Development Centre – Overview

Na tomto mieste nájdete informácie o stave vášho mládežníckeho tímu a zaujímavé talenty. Zamestnanci realizačného tímu vyzdvihnú hráčov, o ktorých si myslia, že by sa mohli preniknúť do vášho prvého tímu, ako aj všetkých hráčov, ktorí sa vyvíjajú dobre alebo potrebujú osobitnú pozornosť, aby využili svoj potenciál. Progresívne grafy poskytujú jasný návod o vývoji aktuálnych schopností hráča z mesiaca na mesiac.

Zamestnanci realizačného tímu vám poskytnú pre týchto hráčov odporúčania a rady, vrátane rád od niektorých nových pracovných pozícií v FM20. Všetky tieto rady a odporúčania sú prístupné a je možné ich aj priamov vykonať už tu na úvodnej obrazovke.

V hornej časti obrazovky vidíte hodnotenie sily vašich mládežníckych tímov. To vám umožní nielen odhadnúť, či váša aktuálna úroda dosahuje očakávané výsledky, ale aj po uplynutí niekoľkých ďalších sezón si tiež všimnete, aký vplyv bude mať vaša dlhodobá mládežnícka stratégia – investície do trénovania, náboru a zariadení pre mládež – na vaše mládežnícke mužstvá.

Vo vývojovom centre môžete sledovať nielen hráčov, ktorí sú momentálne vo vašom klube, ale teraz je ľahšie sledovať aj hosťujúcich hráčov s prístupom k ich zápasom a hodnoteniu v tomto centre.

FM20 – Development Centre – Loans

Môžete vidieť  kto na hosťovaní využíva šancu v prvom tíme dobre, kto má nedostatok hracieho času a možno by bolo vhodné, aby ste ho stiahli späť. Predtým ste tieto informácie mohli vidieť iba na jednotlivých kartách s hosťovaním, ale teraz si môžete na jednej obrazovke zobraziť základné aj detailnejšie informácie o všetkých hosťujúcich hráčoch. To vám môže pomôcť naplánovať budúce stratégie. Byť informovaný, ako dobre si váš mladý útočník vedie na hosťovaní, by vás mohlo prinútiť zvážiť, či ho v budúcej sezóne nezaradiť do svojho prvého tímu. Teraz je byť vždy o krok vpredu jednoduchšie.

FM20 – Development Centre – Youth Candidateses

Vývojové centrum tiež ponúkne ukážku vášho ročného náboru mladých hráčov. Dlhodobo si dátum náboru, na ktorý sa všetci manažéri tešili, zaznamenávali do denníkov. Teraz dostanete informácie skôr ako nová úroda talentov príde. Čiže môžete úroveň talentu preskúmať a podľa toho plánovať. Mesiace pred príchodom vášho náboru mladých hráčov môžete prejsť na ukážku v karte „Kandidáti mládeže“ vo Vývojovom centre. Nielenže uvidíte náznak toho, aký silný bude príjem v tomto roku, vrátane toho, či sa stretnú s nejakými vysoko potenciálnymi hráčmi, ale aj pozície, ktoré budú dobre pokryté týmto príjmom.

Keď vaši kandidáti na nábor dorazia, môžete si zobraziť jednotlivé informácie o každom z hráčov a rýchlo zobraziť ich aktuálne a potenciálne hodnotenie, aby ste mohli identifikovať budúce hviezdy už v okamihu keď dorazia do vášho klubu.

FM20 – Development Centre – U23 Tactics

Vývojové centrum tiež obsahuje možnosti riadenia pre váš mládežnícky a rezervný tím. Každá skupina má v rámci vývojového centra svoju vlastnú kartu s rozbaľovacou ponukou, ktorá obsahuje množstvo informácií o skupine. Môžete si prezerať všetko od ich aktuálnej zápasovej taktiky, tímového a individuálneho tréningu, obrazovky tímovej chémie a analýzy predchádzajúceho zápasu. V týchto ponukách tiež môžete robiť rozhodnutia a zmeny – napríklad pridaním členov prvého tímu do tímu mládeže pre nadchádzajúci zápas z obrazovky taktiky.

Poslednou kartou Vývojového centra je rozbaľovacia ponuka Zamestnanci. Z tohto menu môžete vidieť svoje mládežnícke trénerské, skautské a lekárske tímy. Rovnako ako v sekcii Zamestnanci na bočnom paneli si môžete zobraziť silu svojich zamestnancov mládeže v porovnaní s vašimi konkurentmi, upravovať úlohy odbornej prípravy, umiestňovať pracovné inzeráty a prezerať odporúčané počty zamestnancov.

Aj keď je vývojové centrum relevantné pre všetkých mladých hráčov a hráčov, ktorí sú na hosťovaní, skutočne dôležitým sa stáva hlavne pri rokovaniach s hráčmi s vysokým potenciálom. Tým, že ich viete označiť už od chvíle keď dorazia a budete schopní sledovať ich pokrok v čase, ktorý strávia vo vašich mládežníckych mužstvách a počas akýchkoľvek hosťovaní, máte k dispozícii viac informácií ako kedykoľvek predtým, aby ste pomohli čo najlepšie využiť ich potenciál. Tieto informácie samozrejme závisia od toho, či ich váš trénerský personál viedol správne a samozrejme aj jeho kvality, a preto budú v tomto roku ešte dôležitejší ako kedykoľvek predtým.

Podobne ako vylepšenia tréningu, ktoré boli predstavené v FM19, vám Vývojové centrum umožňuje úplne sa ponoriť do rozvoja mládeže vášho tímu alebo, ak to uprednostňujete, úplnému sa stiahnuť a všetko delegovať na svoj realizačný tím.

Vývojové centrum spolu s ďalšími novými prírastkami, ako sú Klubová vízia a Stanovenie hracieho času, znamená, že existuje viac spôsobov ako zmapovať cestu vášho klubu k dlhodobému úspechu. Využitím nástrojov, ktoré máte k dispozícii vo Vývojovom centre, je jednoduchšie sledovať vývoj vašich mladých hviezd a investovať viac do rozvoja vašich hráčov od mládežníckeho až k prvému tímu.

Development Centre / FM20 Headline Feature

One of the most engaging aspects of Football Manager is developing talent and unearthing wonderkids who you can turn into world-beaters in a few seasons’ time. In FM20 it's easier for you to plan long-term and keep track of the progress of your youth teams with the all-new Development Centre.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Gepostet von Football Manager 2020 am Donnerstag, 19. September 2019