world_cup_header_maskot

Kolumbia:

Silné stránky: Kolumbia sa v kvalifikácia blysla úspešnosťou z priamych kopov a naopak z nich neinkasovala ani gól. Preferujú útočný štýl stredom ihriska a v tejto štatistike boli piatym najúspešnejším kvalifikantom. Taktiež inkasovali najmenej gólov s pomedzi juhoamerických kvalifikovaných mužstiev, čo naznačuje zohranosť tímu aj v obrannej fáze.

Slabiny: Zdá sa, že majú problém presadiť sa po krídlach a taktiež sú jedným z troch účastníkov, ktorý nedokázali skórovať z rohu. Dokonca sa im podarilo len jeden krát skórovať hlavou, čo naznačuje slabinu hry vzduchom. Aj keď inkasovali najmenej gólov, každý štvrtý padol z diaľky.

Perspektívy: Táto skupina je veľmi vyrovnaná. Grécko, Pobrežie Slonoviny i Japonsko sú tímami, ktoré dokážu Kolumbii konkurovať. Po poslednej správe neúčasti Radamela Falcaoa v drese Kolumbie, to budú mať ešte ťažšie, ale ak prenesie svoju skvelú klubovú formu Jackson Martínez aj na šampionát, ich šance na postup sa rapídne zvýšia.

Grécko:

Silné stránky: Gréci sú pre slovenského fanúšika dobre známym tímom z kvalifikácie. Zatiahnutá prepracovaná obrana a rýchle výpady do protiútokov sú najväčšou zbraňou gréckeho tímu, na ktorej si vylámalo zuby už nejedno slávnejšie mužstvo. Inkasovali len 4 góly a v kvalifikácii mali po Švajčiarsku druhý najvyšší počet zápasov s čistým kontom, čo toto tvrdenie len potvrdzuje. Ich štýl nieje oku lahodiaci, ale zato veľmi úspešný.

Slabiny: Gréci spravidla vyhrávajú zápasy rozdielom jedného gólu po výsledku 1:0, čo už samo o sebe naznačuje, že smerom vpred nie sú príliš aktívny. Toto by mohlo byť proti gólovo “potentnejším” tímom ich slabinou. Aj keď je grécka taktika založená na prepracovanej obrane, v kvalifikácii sa ukázala náchylnosť na centrované vysoké lopty z priamych kopov, keď až polovicu gólov inkasovali hlavou práve takto.

Perspektívy: Kompaktnosť gréckej obrany spraví problémy každému skupinovému súperovi. Kolumbia síce dobre využíva priame kopy, ale nie sú z nich úspešný hlavou, Japonsko by mohol svojim rýchlim a technickým prístupom grécku obranu prekonať a Pobrežie Slonoviny zasa svojim fyzickým štýlom proste zatiahnutých Grékov “ubehať”. Ak sa Grékom však opäť podarí neinkasovať gól a z niektorého protiútoku skórovať, majú reálne šance na postup zo skupiny.

Pobrežie Slonoviny:

Silné stránky: “Les Éléphants” mali v kvalifikácii výborné vstupy do zápasov a skórovali najčastejšie zo všetkých v úvodných pätnástich minutách, dokonca sa im podarilo skórovať v každom zápase. Ich úsilie avšak ani po úvode nepoľavovalo a sú aj jedným zo siedmych mužstiev, ktoré dokázalo získať viac ako polovicu bodov aj keď najskôr prehrávali.

Slabiny: V obrane však ku koncu zápasov značne poľavili, keďže skoro polovicu inkasovaných gólov dostali v posledných pätnástich minutách zápasu. Taktiež príliš nevyužívajú krídelné priestory, čo skúsenejším tímom značne uľahčuje bránenie.

Perspektívy: Ich schopnosť otočiť nepriaznivé skóre by mohla byť veľká výhoda proti Kolumbii. Gréci so svojou kompaktnou obranou budú určite ťažkým protivníkom a zápas proti Japonsku, ktoré rado využíva krídelné priestory, bude veľmi zaujímavou taktickou bitkou.

Japonsko:

Silné stránky: Japonci sa prekvapivo v kvalifikácii presadzovalo najmä vo vzduchu. Sú siedmym najúspešnejším kvalifikovaným v tejto štatistike, keď skórovali až 30% gólov práve hlavou. Veľa centrov prichádzalo hlavne z krídelných priestorov, čo logicky vyústilo vo veľké množstvo úspešných zakončení v pokutovom území.

Slabiny: Zakončenie však nebolo až takou silnou stránkou, keď len v 36% zápasov dokázali skórovať viac ako jeden krát. To je štvrtá najhoršia úspešnosť zo všetkých kvalifikovaných. Opäť aj u Japoncov je ich silná stránka na krídlach v útočnej fáze slabinou v obrane, kde sa ich súperi dokázali veľmi často presadiť.

Perspektívy: Technický Japonci by mohli prekvapiť a vo vyrovnanej skupine zabojovať o postup. Bude to veľmi náročné, ale nie nereálne. V krídelných priestoroch sa proti Grécku a Pobrežiu Slonoviny pravdepodobne často nepresadia, avšak ich snaha by mohla priniesť ovocie hlavne proti Grékom vo vzduchu.

autor: Patres10

Pridaj komentár