world_cup_header_maskot

Švajčiarsko:

Silné stránky: Švajčiarom sa podarilo udržať čisté konto v neuveriteľných 70% kvalifikačných zápasov, kedy štyri zo šiestich inkasovaných gólov inkasovali v jednom zápase pri remíze 4:4 s Islandom. Nehrnuli sa príliš do útoku a najčastejšie skórovali zo štandardných situácii. Hlavne z voľných kopov, kde sú šiestym najlepším kvalifikantom v tejto štatistike.

Slabiny: Aj keď neinkasovali často, najnáchylnejší na inkasovanie sú hlavne v záveroch zápasov. Udržať víťazstvo by preto mohlo byť najväčšou slabinou švajčiarskeho mužstva, čo je hlavne na vrcholných šampionátoch nutnosťou.

Perspektívy: Hondurasu a Francúzsku sa nepodarilo skórovať v takmer tretine zápasov, čo budú proti robustnej obrane Švajčiarov určite potrebovať. Hlavne Honduras vyzerá byť náchylný na inkasovanie zo štandardných situácií, avšak na druhej strane sa im darilo skórovať ku koncu zápasov. Švajčiari majú ale určite celkom reálnu šancu na postup zo skupiny.

Ekvádor:

Silné stránky: 45% gólov strelených hlavou – najvyššie percento spomedzi finalistov – a mnoho z nich z malého vápna. Útok Ekvádoru ponúka jedinečnú výzvu pre každú obranu.

Slabiny: S úspešnou ale relatívne malou útočnou variáciou, sa im nepodarilo skórovať príliš často. Viac ako jeden krát sa im podarilo skórovať len v štvrtine ich zápasov, čo je najhoršie zo všetkých kvalifikovaných.

Perspektívy: Ani los Ekvádoru príliš nepomohol. Žiadny zo súperov nemal väčšie problémy ubrániť sa útokom vzduchom. Aj keď Honduras inkasoval tretinu svojich gólov z blízka, čo im dáva určitú výhodu. Francúzska defenzíva patrila k jedným z tých lepších spomedzi kvalifikantov a spolu s Švajčiarskom by sme ju mohli označiť ako pevnú. Okrem toho ich silné ľavé krídlo by mohlo slabej pravej strane Ekvádoru spôsobiť nemalé problémy.

Francúzsko:

Silné stránky: Je síce pravda, že sa kvalifikovali až z baráže, ale majú kvalitu, s ktorou treba rátať. Ak už sa raz dostali do vedenia, nikdy neprehrali. Taktiež skórovali skoro štvrtinu zo všetkých gólov zo striel mimo pokutového územia a sú piatym najlepším kvalifikantom v štatistike inkasovaných gólov z malého vápna.

Slabiny: V polovici zápasov sa im síce podarilo skórovať tri alebo viackrát, avšak stále sa v skoro tretine nedokázali presadiť. Väčšinou začínali “zľahka” a pár krát sa im stalo, že inkasovali hneď na začiatku zápasu alebo dokonca z malého vápna, čo by im proti tímom hrajúcim so zatiahnutou obranou mohlo spôsobiť následne problémy otočiť zápas vo svoj prospech.

Perspektívy: Švajčiarska obrana by sa dala nazvať nepriepustnou, nakoľko len v troch z desiatich zápasov dovolila súperom presadiť sa, čo určite Francúzom spôsobí nemalé problémy. Ich ďalší súperi by v obrane už tak rezistentní nemali byť a možno Ekvádor svojim priamočiarym štýlom dokáže dostatočne preveriť aj tú francúzsku.

Honduras:

Silné stránky: Patria k tímom, ktoré sa presadzujú hlavne v posledných pätnástich minutách a majú taktiež vysokú úspešnosť z rohových kopov. V obrane sa zdá byť ich najsilnejšou stránkou práve ľavá strana, kadiaľ inkasovali najmenej gólov, ako šieste najlepšie mužstvo spomedzi kvalifikovaných.

Slabiny: Útok Hondurasu patril k jedným z najslabších, keď sa im až v 44% zápasov nepodarilo skórovať. A ani v obrane to nebolo príliš ružové, keď až v 38% zápasov inkasovali dva alebo viac gólov.

Perspektívy: Postup zo skupiny bude pre Honduras asi neprekonateľnou prekážkou. Úspešnosť z rohových kopov by mohla snáď priniesť ovocie proti kompaktnej švajčiarskej obrane. Naopak Ekvádor určite zo štandardných situácii znepríjemní život obrane Hondurasu. A nik neočakáva, že by proti Francúzom mohli zahrať dobrý výsledok.

autor: Patres10