Tento návod je pre nováčikov, ktorý ešte nikdy neinštalovali žiadne grafické doplnky (ako napr. 3D dresy, 2D dresy, fotky hráčov, logá, trofeje, pozadia, obrázky štadiónov) do nášho milovaného Football Manager. Aj keď sa každý z týchto balíkov mierne líši, pokyny na ich inštaláciu sú úplne rovnaké. Za inšpiráciu ďakujem michaeltmurrayuk, ktorý obdobný článok uverejnil na community.sigames.com. Ale poďme na to:
Po stiahnutí ktoréhokoľvek prídavku bude súbor vo všeobecnosti dostupný v jednom z týchto troch formátov:
súbor zip, rar alebo 7z.
Súbory zip by mal váš operačný systém automaticky podporovať a môžu sa zobraziť ako komprimované súbory. Súbory rar a 7z môžu vyžadovať, aby ste si stiahli nejaký softvér na ich extrahovanie.
Odporúčaný softvér:
Windows: 7-Zip (Vyberte najnovší .exe)
MacOS: The Unarchiver
Linux: Ak používate Linux dúfame, že už viete, ako stiahnuť a nájsť programy pre Linux.
7-Zip sa inštaluje pomocou .exe, ktorý si stiahnete, podľa pokynov na obrazovke.
Ak chcete nainštalovať The Unarchiver, jednoducho dvakrát kliknite na súbor .zip, ktorý si stiahnete z ich webovej stránky, a potom presuňte extrahovaný program (nazývaný „The Unarchiver“) do priečinka aplikácií.
Po nainštalovaní jedného z týchto softvérov vytvorte nový priečinok niekde, kde ho môžete sledovať (napríklad na pracovnej ploche), a umiestnite doň stiahnutú grafiku vo formáte zip, rar alebo 7z.
Teraz extrahujeme:
Windows: Kliknite pravým tlačidlom myši na zips, rar alebo 7z. Z ponuky vyberte 7-Zip a potom vyberte „Extrahovať sem“.
MacOS X: Kliknite pravým tlačidlom myši (alebo ctrl + kliknutie) na zip, rar alebo 7z. Vyberte možnosť „Otvoriť pomocou“ a potom „The Unarchiver“.
Váš súbor by sa mal extrahovať a s najväčšou pravdepodobnosťou vytvoriť priečinok v rovnakom adresári.
Ak ste extrahovali fmf súbor (alebo rovno stiahnutý) to nie je problém, sú to len súbory, ktoré boli zabalené pomocou FM Resource Tool a ako koncový používateľ sa nemusíte obávať extrahovať tieto súbory a predstavte si ich rovnako ako priečinok, ktorý získate extrahovaním iných súborov.
Vyhľadanie umiestnenia vašich užívateľských údajov
Po stiahnutí a extrahovaní súborov je teraz potrebné presunúť ich do umiestnenia používateľských údajov, aby ich hra mohla prečítať. Najprv sa uistite, že ste hru spustili aspoň raz (len sa dostať sa do úvodného menu a následne ukončiť je dostačujúce), aby hra mohla vytvoriť požadované priečinky. Potom presné umiestnenie závisí od operačného systému, ktorý používate. Zatiaľ čo obe verzie Steam a Epic by mali používať rovnaké umiestnenie, verzia Game Pass (Microsoft Store) používa mierne odlišné umiestnenie.
Windows:
V predvolenom nastavení sa umiestnenie vašich údajov používateľa nachádza v priečinku Documents\Sports Interactive\. V tomto priečinku sa potom bude nachádzať priečinok Football Manager pre každú verziu FM, ktorú máte na danom počítači nainštalovanú.
Stačí otvoriť priečinok Football Manager, ktorý zodpovedá verzii, v ktorej chcete prídavky používať.
MAC Users:
V predvolenom nastavení sa umiestnenie vašich používateľských údajov teraz nachádza v priečinku Používatelia\[Vaše používateľské meno pre Mac]. V tomto priečinku sa potom bude nachádzať priečinok Football Manager pre každú verziu FM, ktorú máte na danom počítači nainštalovanú.
V predvolenom nastavení je tento priečinok skrytý, takže pre prístup musíte urobiť nasledovné:
- Otvorte Finder
- Kliknite na „Go“ na paneli s ponukami
- Stlačte a držte klávesu ‘Option’ (Alt)
- Zobrazí sa „Knižnica“, kliknutím vstúpte a potom prejdite na „Podpora aplikácií“ -> „Sports Interactive“
Používatelia GAMEPASS/MICROSOFT STORE: Ak používate túto verziu hry, vaše umiestnenie používateľských údajov je v trochu inom priečinku. Budete musieť otvoriť priečinok Football Manager pre ročník hry, ktorú používate, a v tomto priečinku si všimnete priečinok Gamepass. Toto je priečinok, ktorý potrebujete.
Po otvorení správneho priečinka Football Manager by ste mali vidieť zoznam priečinkov a čo musíte urobiť, je nájsť priečinok s názvom graphics. Ak tento priečinok neexistuje, vytvorte nový priečinok a nazvite ho graphics.
Teraz otvorte priečinok graphics a umiestnite doň súbory, ktoré ste rozbalili.
Na podpriečinkoch, do ktorých umiestnite grafiku, väčšinou nezáleží. Aj keď je najlepšie rozdeliť rôzne typy do vlastných podpriečinkov, aby ste svoje dresy omylom neprepísali logami pre rovnaké tímy, atď. Na čo si treba dávať pozor pri organizovaní sú konfiguračné xml súbory. Tieto sú životne dôležité a nemali by sa miešať a spájať. Každá sada grafiky sa dodáva a musí obsahovať konfiguračný súbor, ktorý je pre ne jedinečný a musí byť v rovnakom priečinku. Uistite sa preto, že zostávajú vždy spolu v rovnakom priečinku a že sa do tohto priečinka nepridávajú ani neprepisujú nové súbory .png alebo konfiguračné súbory.
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa snažte, aby boli názvy priečinkov krátke a jednoduché, a ak je to možné, vyhnite sa špeciálnym znakom.
Napríklad nižšie je snímka obrazovky znázorňujúca, ako by mal vyzerať typický koncový priečinok, ak sa vykoná správne. Všimnite si, že máte konfiguračný súbor spolu s niekoľkými grafickými súbormi s krátkou jednoduchou štruktúrou priečinkov, ktorá vám zabráni náhodnému prepísaniu konfiguračného súboru pri inštalácii inej grafiky:
Zobrazenie grafiky v hre
Po pridaní požadovanej grafiky načítajte hru a prejdite do ponuky Preferences. Potom môžete buď vybrať možnosť Advanced vľavo a v rozbaľovacej ponuke vpravo hore vybrať možnosť Interface, potom prejdite nadol v časti Vzhľad a zrušte začiarknutie políčka ‘Use caching to decrease loading times’ span> a začiarknite ‘Reload skin when confirming changes in Preferences’. Alebo do vyhľadávacieho panela v hornej časti zadajte ‚Skin‘ a v uvedených výsledkoch zrušte začiarknutie ‘Use caching to decrease loading times’ a začiarknite ‘Reload skin when confirming changes in Preferences’< /strong>.
Ďalej vyberte Confirm a vaša nová grafika by sa teraz mala zobraziť. (Po načítaní grafiky ak už neplánujete pridávať ďalšie doplnky, môžete znova zapnúť ‘Use caching to decrease loading times’ a zrušiť začiarknutie ‘Reload skin when confirming changes in Preferences’.)
Ak chcete pridať ďalšiu grafiku, zopakujte vyššie uvedené kroky a uistite sa, že ste každý nainštalovaný balík vložili do vlastného priečinka, aby ste náhodou neprepísali konfiguračné súbory z vašich predchádzajúcich balíkov.
©michaeltmurrayuk – článok originálne na community.sigames.com