V prvom rade prijmite ospravedlnenie za tak neskoré zhrnutie 15. kola Corgoň ligy. Ako určite naši čitatelia vedia, tento týždeň bol veľmi náročný, pretože priebežne prichádzali posledné informácie pred oficiálnym spustením Football Manager 2014, ktoré sme sa vám snažili promptne prezentovať a na zhrnutie našej najvyššej ligy akosi nevyšiel čas. Ešte raz prepáčte a prajeme príjemné čítanie.

 

MFK Košice – FC Spartak Trnava 1:3 (1:2)

Góly: 28. O. Diaby – 34. Vlasko, 39. J. Chovanec, 47. E. Sabo (z pok. kopu)
Rozhodoval: Vlk, Hrčka D., Ferenc, Špaček, ŽK: 46. Tofiloski, 54. Sekulič, 90.+ J. Novák – 44. Adámik, 45. K. Kuzma, 59. Martin Tóth, 66. Augustíni,
3616 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski – Šinglár, Bašista, Hovančík, Sekulič – Huk (52. Haskič), Bukata (79. Skvašík) – J. Novák, Duda, Viazanko (64. T. Kubík) – O. Diaby
FC Spartak Trnava: Filipko – Janečka, Martin Tóth, Adámik, E. Sabo – R. Procházka (62. Augustíni), K. Kuzma, Grabež, J. Chovanec – Vlasko (52. Mikovič), Hodek (74. Poznar)

Povedali po zápase:

Radoslav Látal (tréner Košíc): “Celkom dobre sme vstúpili do zápasu, keď sme sa ujali vedenia po nacvičenom signáli. Po góle sme však začali hrať slabšie, boli sme všade neskoro a pomalí. V kabíne sme si cez prestávku povedali, že musíme hrať agresívnejšie a dostať súpera pod tlak. Žiaľ, hneď v prvej minúte druhého polčasu sme dostali tretí gól. Trnava hrala v pohybe a zaslúžene zvíťazila.”

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): “”Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre. Našťastie, onedlho sme vyrovnali a ešte do prestávky sme strelili aj ďalší gól. Hneď na začiatku druhého polčasu sme z jedenástky zvýšili a víťazstvo sme si už nenechali ujsť. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene.”

MFK Ružomberok – FC Nitra 4:0 (3:0)

Góly: 15., 31. a 50. Lačný, 20. Zreľák
Rozhodoval: Sedlák , Bednár, Jenčura, Jaška, ŽK: 77. Kotrík, 82. Turčák (obaja Nitra),
1917 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: M. Nikolič – L. Lupták, Greššák, M. Nosek, P. Maslo (89. Mehremič) – Martin Nagy – Ďubek, Zošák, Zreľák (84. I. Kotora), Tawamba (79. Serečin) – Lačný
FC Nitra: D. Perniš – Kolbas, Harbuľák, Šimončič, Mičic – V. Gajdoš (61. Kotrík), Bagi – Turčák, A. Čermák (81. Šmehyl), Boszorád (61. Kemláge) – Cléber

Povedali po zápase:

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): “Nemám rád takéto zápasy, keď sa od môjho mužstva očakáva takzvané povinné víťazstvo. Po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke sme sa dostali do tempa a až do konca určovali dianie na ihrisku. Som rád, že sme vyhrali na nulu, keďže v predchádzajúcich zápasoch naša defenzíva nepracovala tak, ako sme chceli. Výborní sme boli aj smerom dopredu, o čom hovoria štyri strelené góly. S výsledkom aj hrou som spokojný.”

Vladimír Koník (tréner Nitry): “Naše zápasy vonku, odkedy som pri mužstve, sú akoby cez kopirák. Snažíme sa prečkať úvodný nápor súpera, byť kompaktní a pokúšať sa o protiútoky. Namiesto toho inkasujeme ako prví a tak to bolo aj dnes. Súper bol mimoriadne efektívny a využil každú našu chybu. Výsledok je spravodlivý.”

FC ViOn Zlaté Moravce – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)

Góly: 16. Pintér
Rozhodoval: Kráľovič, Jankovič, Petríček, Smolák, ŽK: 77. P. Sabo – 19. Vitório da Silva,
982 divákov

Zostavy a striedania:

FC ViOn Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, Chren – Obročník – Orávik, M. Babic, Bolinha (60. P. Sabo), P. Mazan (63. Pribula) – L. Szabó (80. Ľ. Bernáth)
FK DAC 1904 Dunajská Streda: Pernecký – Vitório da Silva, Matúš, D. Hudák, L. Beňo – Boya (80. Steinhübel) – E. Ujlaky, Amban Kwin, Hošek (60. M. Sedlák), Michal Gašparík – Mesanovič (25. Szarka)

Povedali po zápase:

Dušan Liba (tréner Zlatých Moraviec): “Futbal sa hrá na góly, my sme jeden strelili a súper v závere nedal ani do prázdnej bránky. V nohách sme mali ťažké pohárové stretnutie v Senici, dnes nám chýbala naša povestná ľahkosť.”

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): “Dnes sme odohrali dobrý zápas, ktorý sme si prehrali sami. Gól sme inkasovali po štandardke. Také nesmieme dostávať. Po zmene strán sme začali aktívne, mali sme tri vyložené šance, ktoré sa musia premieňať. Hráčom nemám čo vyčítať, ale bez gólu sa nedá zvíťaziť.”

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 7. T. Majtán – 12. M. Marcin, 68. Brašeň
Rozhodoval: Kružliak, Somoláni T., Vindiš, Prešin, ŽK: 68. Dúbravka – 51. Peňaška,
1377 divákov

Zostavy a striedania:

MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Pečovský, A. Ceesay (46. Akakpo) – Jelič, Paur (80. Hrbek) – J. Mihalík, Škvarka, Pich (72. Gergel) – T. Majtán
FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – P. Vajda, Nosko, Teixeira, Peňaška – Turňa, B. Ľupták, Brašeň (90.+ Podstavek), Považanec – Pavol Jurčo (86. Šovčík), M. Marcin (68. Chrien)

Povedali po zápase:

Adrián Guľa (tréner Žiliny): “Mali sme slušný vstup do zápasu, dali sme gól, ale namiesto kvality a presadenia sa sme inkasovali. Cez polčas sme to preskupili, hrali sme dobrý futbal. Prišiel pokutový kop, tri šance, ale asi sme urazili šťastie a takto to dopadlo. Prehrali sme zápas, v ktorom sme neboli slabší. Zároveň sme však boli aj tímom, ktorý stále veľmi málo túži po víťazstve. Nie sú to jednoduché chvíle v pozícii trénera. Skôr ako výsledok ma mrzia niektoré úseky hry, ktoré nespĺňali parametre.”

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): “Prišli sme do Žiliny s tým, že sa tu dajú získať tri body, hráči tomu podriadili všetko. Išli s plnou vervou za víťazstvom a za ochotu podriadiť sa cieľu sme si tento úspech zaslúžili. Boli tam momenty, keď sme mali kúsok šťastia. Vychádzali sme z toho, že poznáme spôsob žilinskej hry, ktorý asi nezmenia, a na to sme sa nachystali.”

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1)

Góly: 7. Ľ. Urgela, 11. Šulek – 28. Milinkovič, 86. Hlohovský
Rozhodovali: Hrčka P., Sluk R., Benko , Fajčík, ŽK: 37. Marček – 39. K. Mészáros, 60. Gorosito,
2700 divákov

Zostavy a striedania:

Spartak Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, Lukšík – Kukoľ (67. Kuračka), Šulek, Marček, Š. Pekár, Daniel (80. L. Pelegríni) – Ľ. Urgela (73. Kosík)
ŠK Slovan Bratislava: Putnocký – Kolčák (19. Bagayoko), Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský – K. Mészáros (85. Hlohovský), Grendel (76. L. Gašparovič), Halenár, Milinkovič – L. Peltier

Povedali po zápase:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): “Mali sme rozprávkový začiatok, vyzeralo to dobre. Slovan musel so zápasom niečo robiť a vtedy sa ukázala sila Milinkoviča, ale aj mnohých ďalších, ktorí sú s loptou výborní. My sme hrali to, čo vieme, na hranici našich možností. Putnocký aj Solnička vytiahli famózne zákroky. Hrá sa na góly, dva sme dali my, dva Slovan. Čo je nóvum, v kabíne sme boli smutní, pričom kedysi sme boli šťastní, keď sme remizovali so Slovanom. Dnes prevažoval ten smútok, lebo nám chýbalo pár minút k víťazstvu. Slovan bol v druhom polčase o čosi lepší, ale škoda tých pár minút, v ktorých sa nám nepodarilo udržať víťazstvo. Fantastický zážitok by bol pre nás ešte o to krajší.”

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava): “Na tento zápas sme sa tešili. Vedeli sme, že bude vypredané a dobrá futbalová atmosféra. Čo nás trošku zaskočilo, to bol náš zlý vstup. Prvých 15 minút sme boli vlažní a umožnili sme Myjave zúročiť snahu, dala dva rýchle góly. Za stavu 2:0 pre domácich sme vedeli, že iba zlepšeným pohybom môžeme dosiahnuť obrat. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, tlačili sme domácich, utvorili sme si aj šance a som napokon rád, že sme remizovali 2:2, aj keď so ziskom iba jedného bodu nemôžem byť spokojný. Chcem poďakovať domácim za férové a športové prostredie. Myslím si, že Corgoň liga sa takýmito zápasmi bude posúvať dopredu.”

AS Trenčín – FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 22. William, 35. Hajradinovič
Rozhodovali: Hrčka P., Sluk R., Benko , Fajčík, ŽK: 4. Baéz – 56. Jirásek, 60. M. Zeman, 62. T. Kóňa, 86. Kalabiška,
2952 divákov

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, R. Mazáň – Baéz (75. Bero) – Van Kessel, Mišák (83. Mondek), Hajradinovič, Holúbek – William (89. Bezák)
FK Senica: Šulla – Jaroslav Diviš, P. Pavlík, J. Križko, P. Čermák (73. Diarrassouba) – T. Kóňa, Jirásek – Hiago, Piroska, Martin Zeman (60. Tsoumou) – Kalabiška (88. Šenk)

Povedali po zápase:

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): “Na tento zápas sme sa tvrdo pripravovali, Senicu sme v lige konečne chceli zdolať. Od začiatku sme dominovali, okrem dvoch pekných gólov sme aj dvakrát nastrelili konštrukciu bránky, pričom viacero ďalších vynikajúcich šancí sme nevyužili. Diváci nás za výkon odmenili potleskom, čo je pre nás zaväzujúce, aby sme aj v ďalších stretnutiach podávali takéto kvalitné výkony.”

Eduard Pagáč (tréner Senice): “O osude tohto zápasu rozhodli dve veci – výkon domáceho Van Kessela a naše individuálne chyby, ktoré Trenčín dokázal potrestať. To boli zlomové činitele v stretnutí, ktoré sa po vylúčení nášho hráča v druhom polčase už len dohrávalo. Úvodná 25-minútovka bola z našej strany celkom dobrá, ale potom nás naše chyby položili na kolená.”

Zhrnutie 15. kola si môžete pozrieť aj v relácii RTVS – Odpískané

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.