Spolupráca s Keysim sa nám opäť raz vracia vo forme exkluzívneho obsahu, ktorý tento pán produkuje na svojom blogu. For our english speaking followers, try the english version on Keysis blog. A pre našich slovenských užívateľov prinášame jeho slovenský preklad.

Vlani som publikoval články útočných a defenzívnych voľných kopov, čo bola novinka v FM16, kde sme boli schopní nastaviť až tri rôzne rutiny. Tento rok sa v ničom nelíši, ako po taktickej stránke, tréningu či tvorbe štandardných situácií.

Nastavil som si zopár rutín pre štandardné situácie a toto je jedna z nich. Je to variácia útočného rozostavenia, konkrétne na využitie najlepších tímových hlavičkárov.

Nastavenie je veľmi jednoduché, kde ľavák zahráva voľný kop z lavej strany a pravák ich zahráva z pravej. Taktiež si nastavíme jedného hráča na rozohranie nakrátko a jedného ktorý bude narúšať súperov múr.

21f48e267c43f7d74ea8ccc1a69e0d82

Dvaja alebo traja hráči zostávajú vzadu a ostatných päť hráčov ide do útoku. Najdôležitejšie je mať tých najlepších hlavičkárov v alebo okolo šestnástky. Ako môžete vidieť, v šestnástke mám dvoch útočníkov a troch obráncov. A každý má atribút Hlavičkovanie 12 a viac.

anigif

Je vhodné, aby títo hráči mali aj vysoké atribúty Výskok, Odvaha, Rozhodovanie a Bez lopty. Posledný je v mojich očiach veľmi dôležitý, nakoľko nájsť najlepšie miesto pre zakončenie nie je jednoduché.

Nakoľko súper postavil do múru len dvoch hráčov, žiadny z mojich hráčov nešiel narúšať múr. A nakoľko to bol priamy kop relatívne blízko na ľavej strane, nepotrebovali sme ani nikoho na rozohrávku, ktorý by ostal pri rozohrávačovi.

crj

V našom príklade z mojej hry za Reading FC v FM17 Beta, ľavý obranca Jordan Obita centruje loptu do šestnástky, kde už čakajú Paul McShane, Tyler Blackett a Andrija Novakovich, ktorí si chcú nájsť najlepšie miesto na zakončenie.

dcd6b2ea4612e4011723880f2e63dfed

A bol to Paul McShane, ktorého našiel center a skóroval peknou umiestnenou hlavičkou.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.