Champions league

V Champions League sa bude stále hrať o veľké milióny. Každý z 32 účastníkov skupinovej fázy si na svoje konto pripíše minimálne 8,6 milióna Euro ako štartovné. K tomu treba prirátať aj bonusy za úspešné účinkovanie v jednotlivých zápasoch od UEFA v skupinovej fáze, kde boli vypísané odmeny za výhru vo výške jedného milióna a 500 000 Euro za remízu, čiže pri správnej konštelácii hviezd, si môže víťaz všetkých šiestich zápasov pripísať ďalších šesť miliónov.

Za účasť v osemfinále je prémia 3,5 milióna Euro. Bonusy sa zvyšujú samozrejme ďalej, 3,9 milióna Euro za štvrťfinále, cez 4,9 milióna Euro za semifinále, až na 6,5 milióna Euro pre účastníka finále a rovných 10,5 milióna Euro pre víťaza Champions League. V ideálnom prípade si budúci víťaz môže prilepšiť o 37,4 milióna Euro.

K tomu treba prirátať príjmy z tzv. Marktpool. Z neho bude vypočítaná suma pre účastníkov z jednotlivých krajín na základe úspešnosti mužstva v národnej lige z predchádzajúcej sezóny. V ročníku 2012/13 získala napr. Borussia Dortmund ako úradujúci majster Bundesligy 21,761 milióna Euro, FC Bayern München 19,146 milióna Euro a Schalke 04 11,38 milióna Euro z Marktpoolu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.