steam_cloud_save

Football Manager 2014 priniesol (okrem iného) aj možnosť ukladať svoju hru priamo na Steam Cloud. Mnohí si možno po prečítaní tejto vety položili otázku “Prečo by som si mal ukladať svoj save na cloud a nie do vlastného počítača?”. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Steam je klient, ktorý sa dá nainštalovať do ktoréhokoľvek počítača a mať tak prístup k svojim hrám na svojom účte. Tým pádom máte možnosť nainštalovať FM14 na ktorýkoľvek počítač cez Váš účet. A keďže asi nebudete chcieť začínať na každom počítači novú hru, resp. nosiť posledný aktuálny save napr. na USB kľúči, máte možnosť uložiť vašu kariéru z ktoréhokoľvek počítača priamo na Cloud a tak mať vždy poruke aktuálny save vašej kariéry prakticky kdekoľvek na svete. Presvedčivý argument prečo Cloud používať, čo poviete? Samozrejmosťou pre využívanie tejto služby je aktívny prístup na internet.

Ukladanie na Steam Cloud je veľmi jednoduché. Stačí zmeniť “Polohu” ukladania hry z “Na tento počítač” na “Cloud” (viď obrázok).

footballmanager2014_

Ak by vám uloženie z akéhokoľvek dôvodu na Cloud nešlo, treba si skontrolovať nastavenia Steamu. Defaultne by mala byť táto možnosť povolená, ale stať sa môže čokoľvek. Uistite sa, či STEAM nie je v režime offline a synchronizácia STEAM Cloud je povolená.

STEAM -> Nastavenia

cloud_1

Cloud -> Enable Steam Cloud synchronization for application which support it musí byť zaškrtnuté:

cloud_2

Uložené hry budú synchronizované na Cloud iba keď ukončíte hru, čiže nevypínajte a nedávajte Steam do offline režimu pri ukladaní hry, aby sa váš save/y dokázali plne synchronizovať do Cloudu.

Ak sa pokúsite ukončiť hru skôr než bude plne synchronizovaná, vyskočí pop-up, ktorý vás na to upozorní a musíte počkať, kým táto operácia skončí.

Na novom počítači si naopak pri načítaní hry vyberiete v hornom riadku Cloud, aby ste získali prístup k vašim uloženým hrám. Zvolíte si daný save a dáte jednoducho načítať. Samozrejme musí byť Steam online a vy mať prístup k internetu.

Steam vám dáva priestor pre ukladanie až 1 GB. Ak by ste chceli niektorý save z Cloudu z akéhokoľvek dôvodu vymazať, stačí si zvoliť opäť “Nahrať hru”, prekliknúť sa na Cloud, označiť daný save a dolu máte tlačítko “Delete”, čím danú hru z Cloudu vymažete.

Ak sa vám tento návod páčil, zdieľajte ho so svojimi známymi (aj na sociálnych sieťach).

autor: Patres10