Prezentačné video k novému ročníku nebolo ani z ďaleka také dlhé a ani zďaleka nám neukázalo toľko noviniek, ako tomu bolo u prezentačného videa z aktuálneho vydania. Spoločnosť Sports Interactive však určite onedlho v najbližších dňoch až týždňoch vydá nové videá, ktoré nám až do vydania Beta prístupu koncom októbra predstavia to najpodstatnejšie z nového ročníka.

 

Badať však nový prístup v prezentácii. Video formou futbalového štúdia určite zaujalo a pravdepodobne bolo aj predzvesťou novej vizuálnej stránky hry. Už z prvých snímkov vidno, že vizuálne prešla hra opätovne radikálnejšími rezmi, čo určite nepoteší tvorcov grafických prídavkov. Na záberoch je tiež vidieť zlepšenie renderovania štadiónov a predzápasovej prezentácie mužstiev, ako to poznáme aj z televíznych prenosov. Tvorcovia nezabudli pripomenúť aj vylepšenia v “motion capture”, čiže v technológii zachytávajúcej pomocou čipov reálny pohyb človeka, ktorý sa následne prenáša do pohyb hráčov v hre v 3D zobrazení.

Dynamics:

Dynamics alebo v slovenskom preklade skupinová dynamika mužstva sa považuje za najvýznamnejšiu inováciu nového ročníka. Je to úplne nová oblasť (rozumej okno), kde môžete skontrolovať hierarchiu tímu (pokiaľ ide o vedenie a vplyv), získať informácie o rozdielnych spoločenských skupinách v rámci tímu (ktorí sú si blízki a/alebo spolu vychádzajú na/mimo ihriska), sledovať spokojnosť hráča a zvolávať stretnutia s tímom.

 

Medical Centre:

Lekárske centrum je podľa nás ďalším novým a veľmi potrebným vylepšením hry, ktoré nám umožní získať prehľadnú analýzu o zraneniach. Odteraz budeme môcť ľahko sledovať zranenia v rámci tímu, posúdiť riziko úrazu pre hráčov, ktorí sa nedávno vrátili do tréningu po zranení, vidieť, ktorí hráči sa často zraňujú (čiže sú náchylní na zranenia) a porovnávať zranenia v aktuálnej sezónne s minulosťou. Inými slovami lepšie a správnejšie využívanie športových vedcov.

 

Scouting:

Páni zo Sports Interactive sa nám zamysleli a vyzerá to tak, že kompletne prekopali scoutovací systém. Ten by mal teraz lepšie reflektovať realitu tak, ako kluby reálne vyhľadávajú hráčov. A dátový analytik, musíme povedať konečne, bol vsadený do centra pozornosti a dostal rolu, ktorá mu právom náleží. Boli predstavené scoutovacie balíčky (seniorské a mládeže). Za poplatok (odpočítaný z dostupného rozpočtu) sa môžete rozhodnúť, či budete prehľadávať celý svet, alebo len vašu aktuálnu ligu.

 

Tactics:

Tu už tradične tvorcovia tvrdia, že zdokonalili chovanie umelej inteligencie (veď uvidíme). Taktiež nám pridali nové role hráčov a rôzne vylepšenia používateľského rozhrania pre tvorcu taktiky.

 

Match Experience:

Po slovensky zážitok z hry, by nám mali umocniť už spomenuté lepšie generovanie štadiónov, nový graphics engine a motion capture

 

Fantasy Draft:

Časť, ktorej som ja zatiaľ neprišiel na chuť a po pravde som ju ešte ani nevyskúšal, prichádza s novým vzhľadom pre efektívnejší zážitok.

 

Football Manager Touch:

Medzi novinkami klasického Football Manager sa objavila aj jedna pre jeho mladšieho okresanejšieho brata FM Touch. Pomocou atributových kariet budete môcť teraz jednoduchšie a rýchlejšie pristúpiť k svojmu tímu.

 zdroj obrázkov: FMSCOUT.COM

Pridaj komentár