Druhý hrací deň priniesol pre „nezaujatého“ diváka dva atraktívnejšie duely, ako otvárací duel medzi Brazíliou a Japonskom. V prvom stretnutí nastúpili Taliani, ktorí doposiaľ v tomto kalendárnom roku 2013 neprehrali v šiestich zápasoch, proti Mexiku, ktorému pripravili v jeho desiatom vystúpení po 1. januári 2013 prvý neúspech. Osem predchádzajúcich súbojov Mexika sa skončilo remízou.

Mexiko – Taliansko 1:2 (1:1)

Góly: 34. Hernández (z pok. kopu) – 27. Pirlo, 78. Balotelli, rozhodoval: Osses (Čile), 60 000 divákov

pirloOba tímy dokázali už od úvodu zápasu svoju ofenzívnu silu. V 11. min trafil Mexičan Guardado brvno. V 27. min oslávil gólom svoj jubilejný 100tý štart v talianskej reprezentácii na slávnom štadióne Maracana Andrea Pirlo, ktorý sa presadil krásnou strelou z priameho kopu. Loptu trafil priamo do šibenice a Taliansko viedlo 0:1. Mexičania však o sedem minút vyrovnali. Po zaváhaní stratil Barzagli loptu pred šestnástkou v súboji s dravým Dos Santosom, ktorého dokázal následne zastaviť za cenu faulu v pokutovom území. Nariadenú penaltu Javier Hernández trafil presne k pravej žrdi do protipohybu Buffona a zrovnal stav stretnutia na 1:1. Treba však podotknúť, že Taliani mali viac z hry a smerom dopredu boli aktívnejší.

V tomto stretnutí bolo vidieť predovšetkým reprezentačného jubilanta Pirla, ktorý po hodine hry mieril z blízkosti pokutového územia len tesne nad. Taliani mali loptu častejšie na kopačkách, ale do žiadneho väčšieho ohrozenia Coronovej bránky sa dlho nevedeli dostať. Až v 78. min predviedol svoju silu v osobných súbojoch Mario Balotelli, ktorého štart bol pre problémy so stehenným svalom otázny. V šestnástke sa pretlačil cez dvoch brániacich hráčov a v páde prekonal i brankára Coronu a stanovil výsledok na 1:2.

Zostavy:

Mexiko: Corona – Flores, F. Rodríguez, Moreno, Salcido – Zavala (86. Raúl Jiménez), Torrado – Aquino (53. Mier), G. dos Santos, Guardado – Hernández

Taliansko: Buffon – Abate, Barzagli, Chiellini, de Sciglio – De Rossi, Pirlo, Montolivo – Marchisio (68. Cerci), Giaccherini (88. Aquilani) – Balotelli (85. Gilardino)

Druhý zápas dňa pripravil konfrontáciu majstrov sveta Španielska, proti štvrtému tímu z MS Uruguaju.

Španielsko – Uruguaj 2:1 (1:0)

Góly: 20. Pedro, 32. Soldado – 88. Suarez, rozhodoval: Nišimura (Jap.), 41 705 divákov.

Spanielsko-Uruguaj_417002Španieli mali počas celého zápasu výraznú prevahu a konečný výsledok nevyjadruje skutočné dianie na ihrisku.

V 20. minúte otvoril skóre duelu Pedro strelou z hranice pokutového územia, ktorú ešte tečoval uruguajský stopér Lugano – 1:0. O dvanásť minút neskôr rozohrali krásnu akciu Iniesta s Fábregasom, k lopte sa dostal Roberto Soldado a svoje 27. narodeniny oslavujúci brankár Juhoameričanov Muslera bol bezmocný – 2:0.

Prevaha Španielov bola zdrvujúca, avšak ďalší gól sa im už nepridalo pridať. Práve naopak, dve minúty pre koncom z priameho kopu upravil na konečných 2:1 Luis Suárez a to bola len druhá strela Uruguajčanov medzi tri žrde! Španieli ohrozili ich bránku celkovo pätnásťkrát, ktorí nastúpili v základnej jedenástke s kompletnou päticou stredopoliarov a krídelníkov FC Barcelona, plus v obrane boli ešte ďalší dvaja hráči katalánskeho klubu.

Zostavy:

Španielsko: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Busquets – Pedro, Xavi (76. Martinez), Fabregas (64. Cazorla), Iniesta – Soldado

Uruguaj: Muslera – Pereira, Lugano, Godin, Caceres – Ramirez (46. Gonzalez), Gargano (63. Lodeiro), Perez (70. Forlan), Rodriguez – Suarez, Cavani