[:sk]Založiť si vlastný klub na „zelenej lúke“, postúpiť s ním z futbalového suterénu až do najvyššej súťaže, hrať na peknom štadióne proti súperom v Európskych súťažiach, to je isto sen nejedného futbalového fanatika. Viliamovi Ondrejkovi, majiteľovi klubu zo Zlatých Moraviec sa to v priebehu desiatich rokov podarilo! V roku 1995 začínal klub v najnižšej 8 lige a v sezóne 2006/7 sa prvýkrát objavil v prvej lige a aj keď z nej o dva roky na jednu sezónu vypadol, rýchlo sa vrátil a etabloval v najvyššej Slovenskej futbalovej súťaži. Najlepším výsledkom bolo šieste miesto v sezóne 2011/11, no v posledných rokoch hrá pravidelne o záchranu, čo by sa nemalo zmeniť ani v nasledujúcej sezóne. Klub po veľkom sklamaní z minulej sezóny zažil mimoriadne turbulentné leto, s veľkých počtom príchodov aj odchodov, za zmienku stojí už len to, že sa do letnej prípravy zapojilo rekordných 51 hráčov. Neočakáva sa, že by mal ViOn mútiť vody v horných priečkach ligy, no v klube napriek tomu veria v prekvapenie. Analýzu mužstva prináša opäť exkluzívne náš dvorný tvorca databáz, majster Tefal. Za kontrolu anglického prekladu ďakujeme pánovi Arun Abraham Varghese.

Klub hráva svoje zápasy na štadióne FC ViOn s kapacitou 3 787 miest a jeho klubovými farbami sú biela a červená.

 

Rivali:

Regionálnym rivalom je FC Nitra.

Tréner:

Juraj Jarábek

56 ročný tréner sa v novembri 2016 vrátil z Gruzínskeho Tbilisi do známeho prostredia, zachrániť v lige klub, ktorý ako tréner priviedol do najvyššej súťaže. V minulej sezóne sa mu to zo šťastím podarilo, no v ten novej ho nečaká o nič ľahšia úloha.


buy fm19


 

Analýza kádra:

Po veľmi slabej minulej sezóne pristúpili v klube k radikálnemu rezu a výrazne obmenili káder, ktorý sa skladal počas celej letnej prestávky a jeho zohratosť tak bude v úvode súťaže otázna. Veľa napovedia už prvé ligové kolá, v ktorých potrebujú Zlaté Moravce bodovať a dostať sa na pozitívnu hernú „vlnu“, čo v silnej konkurencii nebude jednoduché. Klubu navyše naďalej chýba kvalitný útočník, keďže z minuloročného kádra ostal v týme iba Ľubomír Urgela, no jeho 4 ligové góly z minulej sezóny hovoria samé za seba.

Najväčšie hviezdy tímu:

Peter Orávik

29 ročná stabilná súčasť klubu, stredopoliar, ktorý za ViOn od roku 2009 odohral už vyše 230 ligových zápasov vynechal v minulej sezóne pre zranenie veľkú časť zápasov, no v tej novej by mal byť opäť výraznou posilou kádra.

 

Tomáš Ďubek

31 ročný stredný záložník sa vracia do Slovenskej najvyššej súťaže po krátkej anabáze v druhej Maďarskej lige a jeho skúsenosti budú pre klub mimoriadne potrebné. Napriek záujmu z klubov v Maďarsku či v Poľsku uprednostnil Zlaté Moravce a očakáva sa, že bude ťahúňom stredu poľa.

 

Jakub Brašeň

ďalší skúsený 29 ročný krídelník s vyše 220 ligovými štartmi ( Banská Bystrica, DAC Dunajská Streda, Senica ) by mal byť vďaka svoje rýchlosti a prehľadu na krídle stabilnou oporou. Zároveň dúfa, že sa vyhne záchranárskym bojom, ktorých si v Senici v minulom roku užil až až.

Zaujímavé príchody počas letnej prestávky:

Adrián Chovan

23 ročný brankár, bývalá opora reprezentačnej „21tky“, prichádza na hosťovanie z Trenčína. V najvyššej súťaži debutoval už pred dvoma rokmi, no na konte ma zatiaľ iba 14 prvoligových štartov, čo by chcel v novom klube výrazne zmeniť.

Nikola Dimitrijevič

Skúsený 27 ročný srbský obranca, ktorý prichádza z najvyššej Srbskej súťaže, kde za posledných 5 rokov prešiel až štyrmi klubmi z prvej ligy. V Zlatých Moravciach to bude pre neho prvé zahraničné pôsobenie a v klube veria, že bude úspešné.

 


buy fm19


 

Preferovaný štýl a zostava:

 

[:en]To found your own football club and build it from scratch, and guide it through the different levels of the football pyramid, to the very top, and play in a very nice stadium, and lock horns with European royalty, taking your shot at continental glory, is the dream of every football fan. It was a dream for Viliam Ondrejka, the club owner of FC ViOn Zlaté Moravce too- a dream that he fulfilled through Zlaté Moravce, taking them from the lowest league in the land to the Top Division, and Europe, in just ten years! Founded in 1995, the club rose rapidly through the leagues, from playing in the Eighth Tier in the 1996/’97 season to making its Top Tier debut in the 2006/’07 season and securing qualification for Europe the same year. Though it suffered relegation after two years, the club bounced right back to the Top League, at the first asking itself. The club’s best ever finish was the sixth place it secured during the 2010/’11 season, which it has failed to match ever since. In the recent years the club has been battling more with an eye on survival than with one at glory, and the coming season should not be much different. After last season’s disappointment Zlaté Moravce has just witnessed a particularly turbulent summer of large scale upheavals, with a large number of players coming in and going out. In fact, at one point, a record number of 51 players alone were involved in the summer preparations at the club! Though it is hugely unlikely that FC ViOn Zlaté Moravce will make inroads into the upper echelons of the Fortuna Liga this coming season, the club continues to believe that miracles are possible. Tefal, our exclusive database maker, provided the Team Analysis, while Arun Abraham Varghese helped with the copy editing.

The club plays its games at the FC ViOn Stadium, which has a capacity of 3,787. The primary colors of the club are white and red.

 

Rivals:

FC ViOn Zlaté Moravce enjoys a regional rivalry with FC Nitra.

Manager:

Juraj Jarábek

The 56 year-old returned in November 2016, from Tbilisi, in Georgia, to the familiar surroundings of Zlaté Moravce, to save the club, which he had, as manager, managed from the lower leagues to the top. He succeeded in his task last season, but with the new season fast approaching the challenge before him looks more daunting than ever.


buy fm19


 

Squad Analysis:

After last season’s disappointment the club has decided to shake things up and this is reflected none the less than in the squad, which has undergone a complete revamp. The entire squad has been dismantled and rebuilt over the summer and it needs to be seen how this new look team will take to the field. The first few rounds in the league will hopefully provide us with an answer. Zlaté Moravce need to start the season strongly and ride on the positive wave that it would generate, but it is easier said than done, with the competition stronger than ever. That the squad is lacking in the attacking department makes the job more difficult, with Ľubomír Urgela, who scored just 4 league goals last season, the only striker who was retained from last year.

Biggest stars:

Peter Orávik

The 29 year-old midfielder, who has been in the club since 2009 and has played over 230 league matches during the time being, is a staple presence in the squad. He missed most of last season through injury, but should be fit and running once the new season starts, ready to play a key role in the team.

 

Tomáš Ďubek

The 31 year-old midfielder returns to the Slovak First League after a brief spell in the Second League in Hungary. He decided to move to Zlaté Moravce rejecting advances from clubs in Hungary and Poland. Ďubek is expected to lead the line in midfield, where his experience would prove pivotal.

 

 

Jakub Brašeň

The 29 year-old winger, with over 220 league starts to his name, accumulated during spells at Banská Bystrica, DAC Dunajská Streda and Senica, is another player whom Zlaté Moravce hope will help the cause of the team, by drawing on his vast swathes of experience. The player himself will be hoping that his new team will be able to stay clear of the relegation dog fight, the tribulations of which he had experienced in person, last year, at Senica. Brašeň should play a key role in the team, thanks to his speed and vision on the wings.

The interesting signings of the summer transfer window:

Adrián Chovan

The 23 year-old goalkeeper, a former pillar of the U-21 national team, comes on loan from Trenčín. He made his debut in the Slovakian First Division two years ago, but has managed only 14 starts since. It is something that he would definitely be looking forward to add to at his new club.

Nikola Dimitrijevič

The experienced 27 year-old Serbian defender comes from the Serbian First Division, where he played for four different clubs over the last five years. It is the first time that Dimitrijevič is playing abroad and Zlaté Moravce believes that he has what it takes to hit the ground running.

 


buy fm19


 

Preferred tactics and style:

 

[:]

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.