Založiť si vlastný klub na „zelenej lúke“, postúpiť s ním z futbalového suterénu až do najvyššej súťaže, hrať na peknom štadióne proti súperom v Európskych súťažiach, to je isto sen nejedného futbalového fanatika. Viliamovi Ondrejkovi, majiteľovi klubu zo Zlatých Moraviec sa to v priebehu desiatich rokov podarilo! V roku 1995 začínal klub v najnižšej 8 lige a v sezóne 2006/7 sa prvýkrát objavil v prvej lige a aj keď z nej o dva roky na jednu sezónu vypadol, rýchlo sa vrátil a etabloval v najvyššej Slovenskej futbalovej súťaži. Najlepším výsledkom bolo šieste miesto v sezóne 2011/11, no v posledných rokoch hrá pravidelne o záchranu, čo by sa nemalo zmeniť ani v nasledujúcej sezóne. Klub po veľkom sklamaní z minulej sezóny zažil mimoriadne turbulentné leto, s veľkých počtom príchodov aj odchodov, za zmienku stojí už len to, že sa do letnej prípravy zapojilo rekordných 51 hráčov. Neočakáva sa, že by mal ViOn mútiť vody v horných priečkach ligy, no v klube napriek tomu veria v prekvapenie. Analýzu mužstva prináša opäť exkluzívne náš dvorný tvorca databáz, majster Tefal. Za kontrolu anglického prekladu ďakujeme pánovi Arun Abraham Varghese.

7560050

Klub hráva svoje zápasy na štadióne FC ViOn s kapacitou 3 787 miest a jeho klubovými farbami sú biela a červená.

 

Rivali:

Regionálnym rivalom je FC Nitra.

Tréner:

7564329 Juraj JarabekJuraj Jarábek

56 ročný tréner sa v novembri 2016 vrátil z Gruzínskeho Tbilisi do známeho prostredia, zachrániť v lige klub, ktorý ako tréner priviedol do najvyššej súťaže. V minulej sezóne sa mu to zo šťastím podarilo, no v ten novej ho nečaká o nič ľahšia úloha.

vion spol foto


buy fm19


 

Analýza kádra:

Po veľmi slabej minulej sezóne pristúpili v klube k radikálnemu rezu a výrazne obmenili káder, ktorý sa skladal počas celej letnej prestávky a jeho zohratosť tak bude v úvode súťaže otázna. Veľa napovedia už prvé ligové kolá, v ktorých potrebujú Zlaté Moravce bodovať a dostať sa na pozitívnu hernú „vlnu“, čo v silnej konkurencii nebude jednoduché. Klubu navyše naďalej chýba kvalitný útočník, keďže z minuloročného kádra ostal v týme iba Ľubomír Urgela, no jeho 4 ligové góly z minulej sezóny hovoria samé za seba.

Najväčšie hviezdy tímu:

63010565 Peter OrávikPeter Orávik

29 ročná stabilná súčasť klubu, stredopoliar, ktorý za ViOn od roku 2009 odohral už vyše 230 ligových zápasov vynechal v minulej sezóne pre zranenie veľkú časť zápasov, no v tej novej by mal byť opäť výraznou posilou kádra.

 

7563345 Tomáš Ďubek

Tomáš Ďubek

31 ročný stredný záložník sa vracia do Slovenskej najvyššej súťaže po krátkej anabáze v druhej Maďarskej lige a jeho skúsenosti budú pre klub mimoriadne potrebné. Napriek záujmu z klubov v Maďarsku či v Poľsku uprednostnil Zlaté Moravce a očakáva sa, že bude ťahúňom stredu poľa.

 

63004094 Jakub Brašeň

Jakub Brašeň

ďalší skúsený 29 ročný krídelník s vyše 220 ligovými štartmi ( Banská Bystrica, DAC Dunajská Streda, Senica ) by mal byť vďaka svoje rýchlosti a prehľadu na krídle stabilnou oporou. Zároveň dúfa, že sa vyhne záchranárskym bojom, ktorých si v Senici v minulom roku užil až až.

Zaujímavé príchody počas letnej prestávky:

63026913 Adrian ChovanAdrián Chovan

23 ročný brankár, bývalá opora reprezentačnej „21tky“, prichádza na hosťovanie z Trenčína. V najvyššej súťaži debutoval už pred dvoma rokmi, no na konte ma zatiaľ iba 14 prvoligových štartov, čo by chcel v novom klube výrazne zmeniť.

5795767 Nikola Dimitrijevič

Nikola Dimitrijevič

Skúsený 27 ročný srbský obranca, ktorý prichádza z najvyššej Srbskej súťaže, kde za posledných 5 rokov prešiel až štyrmi klubmi z prvej ligy. V Zlatých Moravciach to bude pre neho prvé zahraničné pôsobenie a v klube veria, že bude úspešné.

 


buy fm19


 

Preferovaný štýl a zostava:

 

lineup vion svk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.