Predstavovanie klubov začneme u nováčika súťaže, ktorým je klub z 15 tisícového mestečka Sereď. Klub bol síce založený už pred vyše 100 rokmi (presne v roku 1914) no na svoj najväčší úspech čakal až do minulého roku, keď sa mu podarilo po 4 ročnom pôsobení v II. lige súťaž vyhrať a po prvýkrát sa predstaví v najvyššej súťaži. Pre klub zo Serede je to zároveň úspešné zakončenie náročnej cesty, keďže ešte v roku 2007 hral iba 5 ligu. Analýzu mužstva prináša exkluzívne náš dvorný tvorca databáz, majster Tefal.

63023681

Keďže štadión v Seredi nespĺňa podmienky pre prvú ligu, bude dočasným domovským stánkom pre nováčika štadión v Myjave s kapacitou 2700 divákov, ale aj ten iba do konca augusta, kedy by mala byt dokončená rekonštrukcia štadióna v Nitre, na ktorom by mal klub odohrať celu zvyšnú sezónu. Klubovými farbami sú červená a biela.

Rivali:

Keďže klub pôsobil dlhodobo v nižších súťažiach, nemá medzi prvoligistami žiadneho rivala. Najbližším susedom je však Trnava, čiže ich spoločné zápasy by sme mohli považovať za regionálne derby v rámci Trnavského kraja.

Tréner:

7642180Karel Stromšík

60 ročná legenda Pražskej Dukly, bývalý brankár, ktorý sa 4 kráť objavil aj v Československom drese, nie je Slovenským fanúšikom neznámou personou. Na prelome tisícročia totiž 5 rokov pôsobil ako asistent trénera v Petržalskej Artmédii, no následné sa vytratil do exotického zahraničia (India, Malajzia, Rusko), aby sa v roku 2007 opäť objavil na Slovensku po boku trénera Interu Bratislava, Ladislava Jurkemíka. Opätovne sa síce vybral do zahraničia, no je späť a to rovno ako hlavný tréner v najvyššej Slovenskej súťaži. Skúsenosťami by mal byt pre nováčika rozhodne prínosom, ak ho opäť nezláka exotické zahraničie.
44588017 2361564047190427 6665714803018825728 o


buy fm19


 

Analýza kádra:

Sereď vstupuje do najvyššej súťaže s kádrom, ktorý si vybojoval postup, no je zároveň umne doplneným viacerými novými futbalistami so skúsenosťami z najvyššej súťaže, či už je to Hucko zo Žiliny, Menich z Ružomberka, Aldo Baez z Podbrezovej, Militosjan z Nitry či Gatarić z Prešova.

Najväčšie hviezdy tímu:

7565060Ľubomír Michalík

skúsený 35 ročný stredný obranca, ktorý vyniká nielen svojou výškou (193 cm), ale hlavne skúsenosťami (2007 – 2013 pôsobenie v Anglicku v tímoch Leeds United a Bolton Wanderers). Na svojom konte má taktiež 8 štartov v reprezentácii.

63025536

Denis Ventúra

23 ročný stredný záložník je odchovancom Senice, v ktorej pôsobil 4 sezóny a odohral 33 zápasov s 1 vstreleným gólom a zároveň je bývalý slovenský mládežníčky reprezentant do 17 aj 19 rokov.

 

63023444

Adam Morong

25 ročný ofenzívny krídeľník, či skôr útočník, odchovanec Trenčianskeho futbalu, so skúsenosťami z najvyššej súťaže, ktorú okúsil v drese Senice. V minulej sezóne pomohol Seredi k postupu do najvyššej súťaže 16 gólmi!

 

964853 1Aldo Baez

Skúsený 29 ročný Argentínčan, ktorý už vyše 10 sezón brázdi Slovenské trávniky, by mal byt motorom stredu pola a v Seredi veria, že nadviaže na svoje výkony z Trenčína, Trnavy či Pražskej Slávie.

 

Zaujímavé príchody počas letnej prestávky:

62094419Nemanja Subotić

26 ročný ofenzívny krídeľník zo Srbska, ktorý v minulej sezóne odohral za Vojvodinu v najvyššej Srbskej súťaži 31 ligových zápasov. Skvelý technik, ktorý by mohol nováčika potiahnuť ďalej od spodných priečok

 

25017044Martin Sus

28 ročný krídelný obranca spoza Moravy, od ktorého sa očakáva zvýšenie kvality v obranných radoch. Ostravskému Baníku pomohol pred dvoma rokmi k postupu do najvyššej súťaže, no v tej minulej miesto stratil a tak bude chcieť ukázať, že na najvyššiu súťaž určite má. Aspoň teda tú Slovenskú.

24049230David Samuel Nwolokor

Zaujímavý hráč prišiel na hosťovanie z Chorvárskej Rijeky. 22 rocny mládežníčky reprezentant Nigérie by mal byt dokonca jednotkou v bráne nováčika.

 

U nováčika visí najväčší otáznik nad brankárskym postom. Minuloročná jednotka tímu Ružínsky odišiel do Slovanu Bratislava a na jeho miesto prišiel v rámci hosťovania talentovaný Nigérijčan Nwolokor. Pred ním však bude operovať silná obranná dvojica Michalík – Djiby Ba, ktorých by na krídlach mali podporovať či už Mečiar, alebo nový čleň Martin Sus. Stred poľa by mal byť tvorený zohratou dvojicou z minulej sezóny Richnák – Ventúra, ktorých by navyše mal zozadu istiť defenzívne ladený Aldo Baez. Nečakane silným sa javí útok, keďže na ľavom krídle by mal hrať technicky talentovaný Nemanja Subotić, zatiaľ čo na pravej strane by chcel na skvelé výkony z minulej sezóny nadviazať Adam Morong. Na hrote sa bude nováčik spoliehať na posilu z Prešova, ktorou je Chorvát Nikola Gatarić, ktorému by mal sekundovať Ľubo Ulrich či Vahagn Militosjan.

Uvidíme či vo svojej premiérovej sezóne nováčik prekvapí, alebo sa naopak bude porúčať naspäť do nižšej súťaže.


buy fm19


 

Preferovaný štýl a zostava:

lineup sered svk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.