denis_vavro

FM ID: 63025710
Pozícia: stredný obranca (OS)
Miesto a dátum narodenia: Partizánske, 10. apríla 1996
Výška/Váha: 190/81
Preferovaná noha: pravá
Klub prvotnej registrácie: FK TEMPO Partizánske
Predchádzajúce kluby: FK TEMPO Partizánske, MFK Topvar Topoľčany
Aktuálny klub: MŠK Žilina (zmluva platná do 30.06.2017)
Reprezentácia: SR 16, SR 17, SR 18, SR 19
Agent: ***

Je mi nesmiernou cťou predstaviť konečne aj slovenského obrancu (a nebude posledným), nakoľko na tomto poste máme dlhodobo veľmi málo kvalitných hráčov. A tým prvým je momentálne stálica zadných radov Žiliny, Denis Vavro.

Svoju futbalovú púť začal ako šesťročný v rodnom Partizánskom. Zásluhu na tom má najmä jeho otec, ktorý ho v tom čase vodil na tréningy prípravkárov. Onedlho už ako žiak preukazoval veľké nadanie, na ihrisku mal prehľad a dominoval v osobných súbojoch. To vyústilo k jeho prestupu do MFK Topoľčany a onedlho nato v roku 2010 do MŠK Žilina, kde sa zapojil do tréningového procesu s mladším dorastom žilinskej U17.

V tíme sa chytil a v celej sezóne podával stabilné výkony. Už v Topoľčanoch nastupoval pravidelne za mladší dorast, takže prechod do Žiliny nebol až taký problém. Jeho prvá sezóna v Žiline bola veľmi úspešná, odohral veľa kvalitných stretnutí a s tímom nakoniec vybojoval titul Majstra Slovenska do 17 rokov.

Počas jesene 2012 sa začal pripravovať s prvým mužstvom Žiliny, aj keď ešte stále nastupoval v dorasteneckých kádroch U17 a U19. Zimná príprava mu vyšla veľmi dobre a v A-čku zotrval aj na jar. Premiérový štart v Corgoň lige zaznamenal v apríli 2013 na pôde Trenčína. V závere ročníka 12/13 odohral za A-čko celkovo štyri zápasy. To už bol stabilným členom zadných radov reprezentačných výberov, kde si svoju premiéru odbil v zápase U16 proti Taliansku (zápas sa skončil 0:0).

denis_vavro_ fm15_profile

Práve výkony v reprezentácii upútali pozornosť zahraničných skautov a koncom sezóny 12/13 sa šuškalo o záujme takých klubov ako je FC Janov, Juventus Turín či slávna FC Barcelona. FC Janov mal vraj podľa Sky Sports v tom období pre MŠK Žilina aj pripravenú ponuku vo výške 180 tisíc eur za tohto talentovaného žilinského mladíka.

V úvode nasledujúcej sezóny sa dokonca dostal do základnej zostavy, keď vynechal ligové duely len kvôli trestu a reprezentačným povinnostiam. Stále však hrával prevažne za dorastenecké tímy. Až koniec sezóny 14/15 resp. začiatok 15/16 mu pri absencii Jozefa Piačeka osud doprial stabilné miesto v základnej jedenástke Adriána Guľu. Dokonca nastupoval aj v základnej zostave v zápasoch Európskej ligy a postupne sa vypracoval na stabilný pilier Guľovej obrannej formácie.

Tento urastený stopér má pred sebou skvelú budúcnosť, ak si uvedomíme jeho kontinuálny rast a dokonca už v sedemnástich rokoch štarty v základnej zostave vtedajšieho žilinského majstra zo sezóny 11/12. Možno nám pod Dubňom vyrastá nový Martin Škrteľ , kvalitný v osobných súbojoch jeden na jedného a taktiež vo vzduchu. Preto s jeho angažmánom v FM16 dlho neváhajte, nakoľko je viac než pravdepodobné, že čochvíľa či už v simulácii či v reálnom živote zamieri do väčšieho zahraničného klubu.

foto: MŠK Žilina, SFZ
atribúty: Football Manager 2015
zdroj: talenty-info, SFZ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.