miroslav_kacerFM ID: 63023419
Pozícia: stredopoliar, krídeľník
Miesto a dátum narodenia: Žilina, 2. februára 1996
Výška/Váha: 170/73
Preferovaná noha: pravá
Klub prvotnej registrácie: MŠK Žilina
Predchádzajúce kluby: odchovanec žilinskej akadémie
Aktuálny klub: MŠK Žilina (zmluva platná do 31.12.2017)
Reprezentácia: SR 16, SR 17, SR 18, SR 19, U20, U21
Agent: ***

 

Miro začal svoju futbalovú kariéru v rodnej Žiline, v domácej akadémii MŠK, kde ho k futbalu priviedli jeho rodičia. Vybrať si nemohol lepšie, nakoľko o Šošonskej akadémii je dobre známe, že patrí k najlepším na Slovensku. Už v mladom veku technický a dynamický futbalista zaujal. Svojimi presnými prihrávkami, zrýchlením či celkovou rýchlosťou, či už s loptou alebo bez nej, očaril pod Dubňom nejedného mládežníckeho trénera. Medzi jeho silné stránky môžeme zaradiť aj centrované lopty, či strely z diaľky a taktiež predvídavosť či všestrannosť, čiže možnosť nasadenia kdekoľvek v stredovej formácii.

Najradšej hráva v strede, kde má dostatok priestoru a hlavne voľnosti preukázať svoju rýchlosť a technickú vyspelosť. Angličania majú na jeho štýl hry krásne pomenovanie, pretože je to typický „box-to-box“ stredopoliar. Ak náhodou neviete čo to znamená, jedná sa o hráča s neuveriteľne vysokou odolnosťou, bojovnosťou a výdržou. Robí tak trochu všetko: kazí súperovi útoky, čistí priestor pred vlastnou šestnástkou, zbieha do útočných priestorov z druhej línie, či často vyváža loptu z vlastnej polovice. Vzhľadom k tomu, že takýto hráč pokrýva všetky oblasti na ihrisku, teda od vlastnej šestnástky až po tú súperovu, dostal takéto pomenovanie „box-to-box“. Medzi najznámejších hráčov na tejto pozícii patria také mená ako Yaya Touré, Steven Gerrard, Xabi Alonso, či Bastian Schweinsteiger. Pri pohľade na jeho štýl hry si možno spomeniete na Joao Moutinha, s ktorým sú typologicky podobní. Samozrejme sa tomuto portugalskému kúzelníkovi Miro ešte nemôže rovnať, ale pri dobrom tréningu a tvrdej práci by sa mohol vypracovať aj na jeho úroveň.

miroslav_kacer_ fm15_profile

Kačka, ako Mira v šatni volajú, začal nastupovať v Žilinskom Áčku už v šestnástich rokoch, konkrétne v sezóne 2012/13. Mal dokonca len 16 rokov, 5 mesiacov a 11 dní, keď prvý raz nastúpil za A mužstvo MŠK. V tomto zápase dokonca strelil aj tretí gól svojho tímu pri výhre 4:1 nad nováčikom z Myjavy, preňho netradične – hlavou, a stal sa tak historicky najmladším strelcom vtedajšej Corgoň ligy vôbec. Celkovo si v svojej premiérovej sezóne medzi seniormi pripísal 10 štartov s práve týmto jediným gólom. V nasledujúcej sezóne túto porciu navýšil na 15 štartov a 2 góly a doposiaľ poslednú úplnú sezónu 2014/15 ukončil s 30 štartmi a 5 gólmi, v ktorej sa stal neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy Adriána Guľu.

Od sezóny 2011/2012 je aj slovenským reprezentantom do 16 rokov. Za tento výber odohral celkovo 15 stretnutí, v ktorých päťkrát skóroval a jednoznačne patril k najlepším v tejto kategórii. Preto dostal príležitosť aj v reprezentácii do 17 rokov po vedením trénera Pecka, kde nastúpil v troch dueloch medzinárodného turnaja v španielskej la Mange. Patril aj k lídrom slovenského tímu na ME 2013 do 17 rokov, ktoré hostili naše Piešťany a v pozíciu lídra si upevňoval aj v reprezentáciách U18, U19, U20 či aktuálne U21, kde viac menej pravidelne patrí do základnej zostavy.

Odhadovaná cena Miroslava Káčera je podľa transfermarkt.de 450.000 Euro, čo je na 19 ročného slovenského mladíka naozaj veľmi slušná suma. Jeho účinkovanie v reprezentácii, či Žilinskom drese v Európskej lige upútalo veľa skautov. Hlavne z Apeninského polostrova. Šuškalo sa najmä o záujme ACF Fiorentína či AS Rím. Avšak požadovaná suma 700 tisíc euro bola pravdepodobne príliš na predloženie reálnej ponuky. Jeho futbalovým vzorom je Argentínčan Lionel Messi a mužstvom FC Barcelóna, za ktorú by si podľa jeho slov aj raz chcel zahrať. Miro je typom hráča, ktorého si v mužstve želá každý manažér. “Dríč”, ktorý odvádza kopu tzv. špinavej roboty, s kvalitnou a hlavne úspešnou strelou z diaľky. Angažovaním Miroslava Káčera sila vášho tímu určite len a len stúpne.

foto: MŠK Žilina, SFZ
atribúty: Football Manager 2015

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.